Свиленград победи новака Спартак Плевен

ХК Свиленград започна сезона в женското хандбално първенство на България с категоричен успех при гостуването си на новака в елита Спартак Плевен с 29:17 (10:5). Други два от фаворитите Бъки и Етър 64 вчера също стартираха с победи. Шампионките от Габрово започнаха защитата на титлата си с 37:29 (18:12) над гостуващия ХК Сливница.

Сребърните медалистки от Велико Търново пък бяха още по-категорични и разгромиха Шумен 98 с 36:22 (21:6). Етър взе аванс още от началото, а с 13 безответни гола във втората половина на първата част се оттегли с преднина от 21:6 на почивката.

През второто полувреме домакините продължиха да контролират двубоя и заслужено спечелиха. Соня Богданова беше най-резултатна за победителките с 9 гола. 7 попадения добави Миглена Христова. За шуменки със 7 гола се отличи Димка Предьова, а с 6 допринесе Кристина Иванова.