Саутхамптън взе своето срещу аутсайдера Уест Бромич (видео)

Отборът на Саутхамптън прибави втори успех на сметката си в Премиър лийг след сравнително лесна победа с 2:0 над Уест Бромич като домакин в среща от четвъртия кръг. Муса Дженепо беше точен за 1:0 в 41-вата минута, а в 69-ата Ориол Ромеу заби атрактивно попадение за 2:0.

Така “светците” вече са с 6 точки, след като в предишния кръг надделяха над Бърнли с 1:0. В същото време Уест Бромич, който е новак, продължава да страда, като има само 1 точка досега.

Саутхамптън създаде множество шансове през първото полувреме, но само веднъж намери път към мрежата. Четири минути преди почивката Дженепо майсторски се освободи от съперниковите защитници и простреля Сам Джонстън за 1:0.

Отборът на Славен Билич натисна в началото на втората част, но бързо домакините си върнаха инициативата. Логичното се случи в 69-ата, когато Ромеу вкара за 2:0 след красив удар от въздуха.