42-ри четвъртфинал в "Шлема" за Рафа Надал

Защитаващият титлата си Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция на тенис. Поставеният под номер 2 в схемата Надал, който се е устремил към безпрецедентна 13-а титла в Париж, победи Себастиан Корда (САЩ) с 6:1, 6:1, 6:2 за 1:55 часа и продължава да няма загубен сет от началото на турнира в Париж.

За американеца това е дебютно участие на "Ролан Гарос". Испанецът нямаше никакви проблеми в първите два сета, в които направи съответно два и три пробива и си спечели след само 70 минути игра. В началото на третата част Надал допусна пробив и изоставаше с 0:2, след което взе шест поредни гейма и затвори мача.
Испанецът достигна до 42-ия си четвъртфинал на турнир от Шлема. Носителят на 12 титли от "Ролан Гарос" Надал, който се е устремил към 20-и трофей от Големия шлем, ще играе в спор за място на полуфиналите с победителя от мача между номер 6 Александър Зверев (Германия) и Яник Синер (Италия), който се играе в момента.