Уест Хам върна Лестър в реалността (видео)

Седмица след гръмкото 5:2 над Манчестър Сити насред “Етихад” отборът на Лестър се сгромоляса при домакинството си на Уест Хам - 0:3. “Лисиците” по нищо не загатнаха за силния си предишен мач и бяха тотално надиграни от надъхания си противник. Микейл Антонио (14’) и Пабло Форналс (34’) се разписаха преди почивката, а Джаръд Боуен (83’) оформи крайния резултат по-късно. Освен това “чуковете” удариха и една греда чрез Деклан Райс.

Така Лестър прекъсна 100-процентовата си серия до момента и след четири кръга в Премиър лийг остава с 9 точки. За лондончани пък това е втори пореден успех след слабия старт на кампанията.

Домакините завършиха без точен удар в очертанията на вратата, като такъв не успя да отправи дори Джейми Варди в последната минута, когато излезе сам срещу вратаря.

Уест Хам започна силно и в 14-ата Аарън Кресуел центрира в наказателното поле на Лестър, където Антонио с глава направи Каспер Шмайхел безпомощен.

В 34-ата минута Кресуел се отличи с втора асистенция, макар и донякъде случайна. Левият бек изрита силно и високо напред към половината на “лисиците”, а Форналс се измъкна от засадата и удвои преднината на своите.

Също от ситуация едно на едно с вратаря падна и третото попадение на Уест Хам, реализирано от Боуен в 83-ата.

В добавеното време Харви Барнс вкара за Лестър, но след намесата на ВАР голът не беше зачетен заради засада.