Миньор не спря лидера в дебюта на Христо Янев (видео)

Кариана (Ерден) спечели с 1:0 гостуването си на Миньор (Перник). Единствения гол реализира Владислав Цеков в 59-ата минута, a победата дойде закономерно при тима на Веселин Великов. Срещата беше дебют за Христо Янев начело на "чуковете". Бившата звезда на ЦСКА се завърна на скамейката на перничани, след като водеше отбора през 2015 г. Кариана пък продължава с отличното си представяне във Втора лига. Футболистите от село Ерден са първи в класирането, равни като точки и голов баланс с Локомотив (София), но с победа над "железничарите" в директния сблъсък.

В шестата минута гостите застрашиха първи една от двете врати. Даниел Леонтиев отби изстрел отдясно на Борислав Дамянов. Няколко минути след това нова опасна акция на Кариана завърши със силен и неточен шут по посока рамката на Леонтиев. В 25-ата минута трябваше да се намесва и Павел Станев, но ударът на Калоян Йосифов не беше силен и вратарят улови без проблеми.

Второто полувреме стартира монотонно, но все пак лидерът в групата достигна до гол. Това се случи в 59-ата минута. Опасно нападение на Кариана завърши с разбъркване във вратарското поле на перничани. На точното място в точния момент се оказа Влади Цеков, който безпрепятствено прати топката в мрежата от непосредствена близост - 1:0 за хората на Великов.

В 75-ата минута Евгени Игнатов можеше да направи 2:0, но хубавият му изстрел мина покрай целта. В 79-ата минута попадение с глава на резервата в отбора от Ерден Жустино Мендес беше отменено заради засада.

Миньор (Перник) 0:1 Кариана (Ерден)