Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Реал Сосиедад приземи Хетафе (видео)

Отборът на Реал Сосиедад постигна убедителна победа с 3:0 при домакинството си на Хетафе в мач от петия кръг на Ла Лига. По този начин баските записаха първия си успех на своя стадион през сезона, докато техният съперник претърпя първо поражение.

В 28-ата минута Матиас Оливера игра с ръка на границата на наказателното си поле, а съдията посочи бялата точка. Микел Оярсабал пък превърна дузпата в гол. Десет минути по-късно Давид Сория спаси удар с глава след плонж на Александър Исак. В 53-ата Алекс Ремиро също показа стабилност след удар с глава на Анхел Родригес при центриране от фаул. В 79-ата “чури урдин” също изпълниха фаул, след който Микел Мерино удвои тяхната преднина. Само две минути след това Кристиан Порту се възползва от груба грешка на Шабиер Ечейта, напредна и с прехвърлящ удар оформи крайното 3:0.

Така Реал Сосиедад събра осем точки и излезе на първо място в класирането, изпреварвайки Виляреал по голова разлика. Хетафе пък пропусна шанса да стъпи еднолично на върха и вместо това остава със седем точки в актива си, което му отрежда петата позиция.