Айнтрахт обърна Хофенхайм след силно второ полувреме (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) постигна обрат, с който победи с 2:1 при домакинството си на Хофенхайм от третия кръг на Бундеслигата. Така “орлите” записаха пети пореден успех срещу този съперник, от когото не са губили от април 2017 година насам.

В 18-ата минута Андрей Крамарич даде аванс на гостите с много красив техничен удар. Играчите на Айнтрахт обаче заиграха по-смело през втората част и в 54-ата минута Бас Дост със свое подаване насочи топката към вратата, а Дайчи Камада дотича и я добута в мрежата. В 71-ата именно японецът преодоля цели трима противникови играчи и сътвори разбъркване във вратарското поле, а в крайна сметка Дост се разписа и направи обрата пълен. След това домакините задържаха преднината си и се поздравиха с победата в мача.

Айнтрахт вече има седем точки в своя актив, с което поведе в класирането, докато Хофенхайм остава с шест пункта, които му отреждат четвъртата позиция.