Вердер нанесе първа загуба на Арминия

Вердер постигна втора поредна победа, след като надигра с 1:0 Арминия (Билефелд) у дома в двубой от третия кръг на Бундеслигата. Леонардо Битенкурт отбеляза единственото попадение в 27-ата минута. Мбом центрира отдясно, а Битенкурт получи много време в наказателното поле, спря си топката и стреля в левия ъгъл. Малко преди това германецът отново бе пратил топката във вратата на Ортега, но този път попадението бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

В добавеното време отборът на Арминия, който игра по-добре през втората част, можеше да изравни, но попадение на Ван дер Хорн бе отменено заради нарушение на холандеца. Така тимът от Билефелд, който се завърна в Бунделигата след 11-годишно отсъствие, допусна първа загуба, след като в първите два кръга "сините" записаха равенство с Айнтрахт (Франкфурт) и победиха Кьолн.