Локо (Мездра) с минимален успех над дубъла на Етър

Локомотив се наложи в Мездра с 1:0 над втория отбор на Етър (Велико Търново) в мач от деветия кръг на Северозападната Трета лига. Лионел Матадос донесе трите точки в 37-ата минута, когато насочи с крак в мрежата центрирата отдясно топка.

Заслужена победа на домакините с оглед случилото се на терена. Те владееха иницитивата през цялото време. Освен попадението, Матадос имаше още две възможности за гол. По веднъж пропуснаха Милен Василев и Методи Янков.

След почивката селекцията на Николай Нинов се поизмори и атаките не бяха така опасни, както през първата част. За цял мач юношеската формация на „болярите“ нито веднъж не застраши сериозно вратата на Кристиян Дяков.

Стартови състави:

Локомотив: 1. Кристиян Дяков, 98. Мартин Михайлов, 23. Генади Петров (капитан), 77. Васислав Димитров, 8. Гроздан Иванов, 27. Методи Янков, 6. Николай Ковачев, 3. Давид Стоянов, 19. Светослав Валериев, 21. Милен Василев, 88. Лионел Матадос.
Треньор – Николай Нинов

Етър II: 1. Иван Георгиев, 73. Борислав Марков, 4. Десислав Пенев, 7. Димитър Байдаков (капитан), 5. Димитър Цонев, 14. Кристиян Иванов, 10. Кристиян Кънчев, 17. Стивън Манолов, 22. Калоян Митев, 16. Юлиян Райков, 70. Христо Марков.