Пирло: Победа утре може да се окаже най-добрата ми шега за сметка на Гатузо

Наставникът на Ювентус Андреа Пирло заяви, че отборът може да подходи по различен начин за утрешното дерби с Наполи в сравнение с равенството 2:2 срещу Рома. Той също така няма притеснения за провеждането на мача, въпреки бума от коронавирус в Дженоа, който беше предишният противник на “партенопеите”. Бившият халф ще се изправи срещу дългогодишния си съотборник в Милан Дженаро Гатузо и се надява да му спогоди номер, като победи неговия тим.

“Не мисля, че има някакъв риск за провеждането на мача, тъй като от Серия “А” ни дадоха доста ясни насоки. Подготвихме се по същия начин като за всеки друг мач и ситуацията не ни повлия. Вярвам, че манталитетът на Наполи се промени след идването на Гатузо. Сега те са силен и сплотен отбор. Ние обаче не им остъпваме и знаем какво трябва да направим. Нямахме предсезонни контроли, в които да експериментираме, така че трябваше да си правим тестовете в ситуации от официални мачове. Опитахме нещо срещу Рома и може да пробваме нещо различно срещу Наполи. Най-добрият номер, който съм спогаждал на Рино? Това би могло да бъде победа утре.

В миналия мач не използвахме добре пространствата, когато атакувахме. Казвайки това, не смятам, че Алваро Мората се справи толкова зле, колкото твърдят някои хора. Той нямаше време да се адаптира и е функционален играч, затова го взехме. Има вероятност Артур да започне като титуляр като част от ротацията в халфовата линия. Може да видим Хуан Куадрадо или Джанлука Фработа отляво, тъй като само те са потенциалните титуляри на тази позиция. Пауло Дибала не е играл от два месеца, но беше готов да се появи от скамейката срещу Рома след период на тренировки. Ще видим дали утре ще започне от първата минута, или ще се появи през второто полувреме”, заяви Пирло на пресконференцията си преди мача.