Леверкузен отново се размина с успеха (видео)

За трети пореден кръг Байер (Леверкузен) стигна само до “Х” в Бундеслигата. Този път “аспирините” направиха 1:1 при визитата си на новака Щутгарт в двубой от третия кръг. Четвъртфиналистът от Лига Европа водеше до 76-ата минута и пропусна куп положения, заради което в крайна сметка съжаляваше.

Новият централен нападател на Байер Патрик Шик откри головата си сметка за клуба с попадение в 7-ата минута.

Щутгарт можеше да изравни още в 25-ата, но ударът на Константинос Мавропанос намери гредата на вратата на Лукас Храдецки.

Гостите доминираха и създаваха положения, но и също така лесно ги изпускаха. “Швабите” се възползваха от това в 76-ата, когато след статично положение Саша Калайджич беше точен за 1:1. Младият австриец се разписва за трети път за Щутгарт този сезон в първенството.

Бившият отбор на Красимир Балъков има 4 точки на сметката си.