Борусия (М) прегази Кьолн в дербито (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) стигна до първа победа през сезона в Бундеслигата от третия опит. Успехът е още по-сладък, защото дойде в регионалното дерби с Кьолн и то като гост - 3:1. Участникът в Шампионската лига прегази опонента си след два гола още в първия около четвърт час и един през второто полувреме. В края домакините намалиха. Така “жребците” вече имат 4 точки, след като в предишните два кръга загубиха от Борусия (Дортмунд) с 0:3 и се издъниха вкъщи срещу Унион (Берлин) - 1:1.

Пред само 300 зрители на стадиона в Кьолн тимът на Борусия поведе в 14-ата минута чрез Аласен Плеа. Само две по-късно Щефан Лайнер наказа грешка на вратаря Тимо Хорн за 2:0. В 56-ата капитанът Ларс Щиндъл покачи на 3:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Маркюс Тюрам. Чак в 84-ата Кьолн успя да върне един гол - чрез Елвис Реджбекай.

За “козлите” това е трета загуба и отборът е на дъното в компанията на Майнц 05 и Шалке 04. Общо пък тимът няма успех в 13 поредни двубоя в елита.