Локо (Сф) отнесе Пирин (видео+галерия)

Локо (Сф) отнесе Пирин  (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (София) надви категорично с 3:1 Пирин (Благоевград) в дербито от 9-ия кръг на Втора лига и отново поведе в класирането. Най-добрият играч през този сезон на столичани Илиян Стефанов отбеляза два красиви гола в 15-ата и 33-ата минути, а гол-шедьовър на Педро Ферари (56) довърши гостите, които от 52-ата минута играха с човек по-малко заради изключително спорен червен картон на Александър Дюлгеров. Таранът Светослав Диков пък удари греда в 55-ата минута, но преди това се отличи с две асистенции към младежкия национал на България. Конър Хендерсън също с хубаво попадение направи загубата по-почетна в 89-ата минута. На трибуните на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда"  бе и Светослав Дяков, който е смятан за бъдещо попълнение на "зелените". Капитанът на Лудогорец вчера намекна, че напуска Разград и иска да се върне там, където започна кариерата му.

Успехът е седми за Локо, който с актив от 22 точки отново е едноличен лидер преди визитата на Кариана (Ерден) на Миньор (Перник). "Орлетата", които бяха фаворит №1 преди старта на сезона, продължиха изключително разочароващото си представяне далеч от Благоевград.
"Зелените" останаха с 16 точки, като едва четири от тях са при гостуване, където от пет мача Пирин има три поражения, едно равенство и едва една победа. Прекалено малко за амбициите и финансите, които имат на стадион "Христо Ботев".

Треньорът на домакините Иван Колев направи цели три промени в състава от поражението срещу Кариана.  Мартин Василев, Тодор Траянов и Денислав Станчев замениха Матеус Роча, Владимир Николов и Владимир Семерджиев. Ивайло Василев бе вратар, а в защита бяха Ферари, Марио Петков, Василев и Мики Орачев. Траянов и Красимир Милошев бяха опорнит ехалфове, а Александър Александров, Илиян Стоянов и Станчев действаха зад Светослав Диков.
Уорън Фийни пък не направи нито една промяна от успеха с 4:0 над Нефтохимик преди седмица, а един от най-опитните Станислав Манолев отново бе извън строя заради травма. Петър Петров бе вратар. Александър Бастунов, Николай Бодуров,  Стилиян Николов и Александър Дюлгеров бяха в защита. Конър Хендърсън бе пред тях, а Красимир Станоев, Джон-Кристоф Аинйа, Антон Карачаканов и Спас Георгиев действаха зад Спас Георгиев.
"Железничарите", които отстъпиха първата позиция преди седмица на Кариана след загуба с 2:3 в Ерден и преди няколко дни отпаднаха от Купата на България с 1:2 срещу Спартак (Варна), влязоха амбицирани да се върнат към победната си серия. "Орлетата" пък дойдоха в столицата, за да се опитат за първи път да излязат на върха в класирането през този сезон, тъй като имаха самочувствие след серия от три поредни победи в шампионата.
Още от самото начало Локомотив подкрепяни от "Железните бригади" показаха, че искат да прекъснат серията си от двете загуби.Така в 15-ата минута тандемът Диков-Стефанов си смениха ролите. Таранът този път центрира, а плеймейкърът с хубав удар с глава даде аванс на Локо. Две минути по-късно "орлетата" имаха две претенции за дузпа в рамките на няколко секунди, но такава не бе отсъдена.Правещият страхотен сезон Стефанов в 33-ата минута изправи публиката отново на крака. Пак Диков влезе в ролята на плеймейкър, а юношата на Левски на голмайстор. Централният нападател намери Стефанов на границата на наказателното поле, а десетката на "червено-черните" с техничен изстрел удвои. Попадението е негово пето за този сезон от девет мача, а преди това от 39 мача имаше четири гола, което само показва в каква форма се намира младежкия национал.
Втората част Пирин не промени своето представяне, като продължаваше да няма идея какво да прави на терена с този състав. В 52-ата минута червен картон получи Дюлгеров, което още повече реши крайния развой на срещата. Бранителят се опита да спре откъсващия се Александров, но двамата паднаха, като на повторението се видя, че крилото задържа ръката на защитника, но реферът Георги Давидов беше заблуден и сбърка със своето решение. От щаба на Пирин също имаха големи претенции за това решение на съдията.Диков пропусна сам срещу Петров да вкара трети гол, тъй като гредата спаси гостите, докато защитник изби пред голлинията. Секунди по-късно обаче Локомотив водеше вече с 3:0.Автор на попадението бе Ферари, който отбеляза истински шедьовър с изстрел от над 25 метра, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата. Голът е първи за сезона за бразилеца, който отбеляза един гол и през миналата кампания. Все пак в последната минута Конър Хендерсън с удар отдалеч изненада Василев и върна едно попадение, с първия удар във вратата на Пирин в тази среща.

Локомотив обаче заслужено се върна на върха и получи аплодисментите на своята публика, след като тимът дръпна с шест точки на прекия си конкурент, докато агитката на гостите с основание негодуваше от представянето на отбора за пореден път далеч от Благоевград.
В следващия кръг Локомотив почива, след като Витоша (Бистрица) прекрати участието си в първенството, докато след паузата на стадион "Христо Ботев" пристига Миньор (Перник) на Христо Янев.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ПИРИН 3:1
1:0 Стефанов (15)
2:0 Стефанов (33)
3:0 Ферари (56)
3:1 Хендерсън (89)

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): Ивайло Василев, Педро Ферари, Марио Петков, Мартин Василев, Мики Орачев, Тодор Траянов, Красимир Милошев, Александър Александров, Илиян Стефанов, Денислав Станчев, Светослав Диков
ПИРИН: Петър Петров, Александър Бастунов, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Николай Бодуров, Красимир Станоев, Конър Хендерсън, Джон-Кристоф Аинйа, Антон Карачаканов, Преслав Йорданов, Спас Георгиев