100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Хайдук пропусна дузпа в 100-ата минута и загуби (видео)

Хайдук (Сплит) за шести пореден път не успя да победи като гост Горица. Кристиан Димитров беше титуляр за "белите", които загубиха драматично с 1:2. Хайдук допусна обрат след почивката, а за капак в 10-ата минута на даденото от рефера продължение бразилецът Жайро пропусна дузпа.

Гостите доминираха до почивката и поведоха в 44-ата минута от дузпа, реализирана от Мийо Цакташ. Нарушението в наказателното поле извърши бившият защитник на Локомотив (Пловдив) Муса Мухамед. Отборът от Сплит имаше и други положения, пропуснати от гръка Димитриос Диамантакос.
Резервата Дарио Неяшмич допусна груба грешка в 61-ата минута, която доведе до дузпа в полза на Горица. Кристиян Ловрич изравни от бялата точка, а в 79-ата Джилоан Хамад вкара и втори гол за домакините. Малко преди това Давид Чолина от Хайдук получи червен картон.

Отборът на Кристиан Димитров все пак можеше да се спаси, когато реферът даде трета дузпа в мача. Това се случи в 100-ата минута след намесата на ВАР, но ударът на потърпевшия Жайро беше спасен от Кахлина. В класирането Хайдук е 4-и с 10 точки, а Горица събра 16 и е изненадващият лидер до момента.