Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Силно представяне и победи за българите в Белгия

Отборите с българско участие в белгийското първенство продължават да впечатляват от началото на сезона. Шарльороа на Иван Горанов е лидер в класирането, а днес победи постигнаха Льовен на Кристиян Малинов и Серкъл Брюж на Димитър Велковски.

Малинов беше титуляр за Льовен при успеха с 2:1 над Зулте Варегем. Резултата откри Тома Анри с елегантен прехвърлящ удар над плонжиралия вратар в 19-ата минута. В средата на второто полувреме Камал Сова навлезе в наказателното поле, финтира защитник и технично покачи на 2:0. В 70-ата минута гостите намалиха чрез бившия младежки национал на Англия Саидо Берахино.
Димитър Велковски игра до 69-ата минута за Серкъл Брюж, а тимът му се наложи с 2:1 като гост на Ойпен. Головете за отбора на българския защитник вкараха Килиан Азар - брат на звездата на Реал Мадрид Еден Азар, и Антони Мусаба.

Серкъл Брюж е на 8-о място с 12 точки, а Льовен на Малинов има 14 пункта и е на 6-а позиция. Води Шарльороа с 19, пред Брюж и Беершот с по 15, но и трите отбора още не са изиграли мачовете си от 8-ия кръг.