Късен гол спаси Спартак в Дербито на двете столици (видео)

Спартак (Москва) и Зенит завършиха 1:1 в голямото дерби на руския футбол. Шампионите поведоха с гол на Александър Ерохин в 65-ата минута, но Есекиел Посне изравни в 86-ата. Преди това аржентинецът направи фрапантен пропуск на прзна врата.

Двата тима влязоха в дербито от сходни изходни позиции. Те имаха само по една загуба и деляха първото място в класирането си 20 точки. Треньорът на московчани Доменико Тедеско пусна в предни позиции Джордан Ларсон и Есекиел Понсе, а Александър Кокорин не попадна в групата за сблъсъка срещу бившия си отбор. За Зенит на пейката остана Сердар Азмун, а мястото му зае Андрей Мостовой, който си партнираше в атака с Артьом Дзюба и Малком.

Преди първия съдийски сигнал защитникът на Спартак Андрей Ешченко получи специална фланелка в знам на уважение за изиграните 100 мача с червено-белия екип. Домакините пресираха високо в началните минути, но опитните футболисти на Зенит не се притесниха и умело успяваха да изнесат топката.
Питерци действаха със самочувствие по всички части на терена, но не бяха особено изобретателни в офанзивен план. В 22-ата минута Малком комбинира с Мостовой, но той стреля право в ръцете на Александър Максименко. Защитата на Спартак внимаваше най-вече за Дзюба и не му даде почти никакви шансове. В 32-ата минута Максименко се справи със силен изстрел на Ерохин. Спартак отговори в края на полувремето, когато Понсе влезе в наказателното поле и отправи хубав изстрел, но топката мина на сантиметри от гредата.
Джордан Ларсон пропиля чудесна възможност пред вратата на Михаил Кержаков в началото на второто полувреме, а Тедеско усили атаката с включването на Александър Соболев на мястото на Зелимхан Бакаев.
В 65-ата минута Дзюба свали топката за Ерохин и той от няколко метра опъна мрежата. В 71-ата Вячеслав Краев изскочи сам срещу Максименко, но не уцели вратата. Спартак трябваше да рискува и хвърли всичко напред. В 81-ата минута Понсе стреля в гредата с глава, а при добавката направи по-трудното и прати топката в аут.
Аржентинският нападател обаче изкупи вината си пет минути по-късно, когато бе намерен на чиста позиция от Алекс Крал и донесе точката на Спартак - 1:1. По-голямата заслуга за гола беше на чешкия халф, който технично преодоля двама защитници на Зенит преди да подаде.
Спартак остана без победа в Дербито на двете столици в шести пореден мач. За последно "червено-белите" ликуваха срещу Зенит под ръководството на Масимо Карера. Московчани обаче са в серия от 14 мача с отбелязан гол и показаха, че имат амбиции да са сериозен претендент за титлата.