Късен гол спаси Спартак в Дербито на двете столици (видео)

03 октомври 2020 | 21:17 - Обновена
  • копирано
  • 0
Спартак (Москва) и Зенит завършиха 1:1 в голямото дерби на руския футбол. Шампионите поведоха с гол на Александър Ерохин в 65-ата минута, но Есекиел Посне изравни в 86-ата. Преди това аржентинецът направи фрапантен пропуск на прзна врата.

Двата тима влязоха в дербито от сходни изходни позиции. Те имаха само по една загуба и деляха първото място в класирането си 20 точки. Треньорът на московчани Доменико Тедеско пусна в предни позиции Джордан Ларсон и Есекиел Понсе, а Александър Кокорин не попадна в групата за сблъсъка срещу бившия си отбор. За Зенит на пейката остана Сердар Азмун, а мястото му зае Андрей Мостовой, който си партнираше в атака с Артьом Дзюба и Малком.
Преди първия съдийски сигнал защитникът на Спартак Андрей Ешченко получи специална фланелка в знам на уважение за изиграните 100 мача с червено-белия екип. Домакините пресираха високо в началните минути, но опитните футболисти на Зенит не се притесниха и умело успяваха да изнесат топката.

Питерци действаха със самочувствие по всички части на терена, но не бяха особено изобретателни в офанзивен план. В 22-ата минута Малком комбинира с Мостовой, но той стреля право в ръцете на Александър Максименко. Защитата на Спартак внимаваше най-вече за Дзюба и не му даде почти никакви шансове. В 32-ата минута Максименко се справи със силен изстрел на Ерохин. Спартак отговори в края на полувремето, когато Понсе влезе в наказателното поле и отправи хубав изстрел, но топката мина на сантиметри от гредата.
Джордан Ларсон пропиля чудесна възможност пред вратата на Михаил Кержаков в началото на второто полувреме, а Тедеско усили атаката с включването на Александър Соболев на мястото на Зелимхан Бакаев

В 65-ата минута Дзюба свали топката за Ерохин и той от няколко метра опъна мрежата. В 71-ата Вячеслав Краев изскочи сам срещу Максименко, но не уцели вратата. Спартак трябваше да рискува и хвърли всичко напред. В 81-ата минута Понсе стреля в гредата с глава, а при добавката направи по-трудното и прати топката в аут.
Аржентинският нападател обаче изкупи вината си пет минути по-късно, когато бе намерен на чиста позиция от Алекс Крал и донесе точката на Спартак - 1:1. По-голямата заслуга за гола беше на чешкия халф, който технично преодоля двама защитници на Зенит преди да подаде.

Спартак остана без победа в Дербито на двете столици в шести пореден мач. За последно "червено-белите" ликуваха срещу Зенит под ръководството на Масимо Карера. Московчани обаче са в серия от 14 мача с отбелязан гол и показаха, че имат амбиции да са сериозен претендент за титлата.

Джордан Ларсонизлиза Джордан Ларсон  90' Магомед Оздоев  Магомед Оздоевизлиза
Дмитрий Маркитесоввлиза Дмитрий Маркитесов  Алексей Сутормин  Алексей Суторминвлиза
Андрей Ешченкожълт картон Андрей Ешченко  Малком  Малкомизлиза
Даниил Круговой  Даниил Круговойвлиза
89' Деян Ловрен  Деян Ловренжълт картон
88' Вилмар Бариос  Вилмар Бариосжълт картон
Есекиел Понсегол Есекиел Понсе  86'
Остон Уруновизлиза Остон Урунов  85'
Андрей Ешченковлиза Андрей Ешченко
72' Андрей Мостовой  Андрей Мостовойизлиза
Сердар Азмун  Сердар Азмунвлиза
65' Александър Ерохин  Александър Ерохингол
Александър Соболевжълт картон Александър Соболев  59'
Зелимхан Бакаевизлиза Зелимхан Бакаев  53'
Александър Соболеввлиза Александър Соболев
37' Дъглас Сантос  Дъглас Сантосжълт картон