Ница се справи с 10 от Нант

Макар и доста трудно, Ница записа втора победа от началото на сезона в Лига 1. Това се случи в домакинството на Нант. "Орлетата" спечелиха с 2:1, а гостите играха с човек по-малко още от 3-ата минута, когато червен картон получи Андрей Гирото. Нападателят влезе грубо в краката на противников футболист и реферът Жером Брисар го изгони.

В 27-ата минута Ница поведе с гол на Данте. Бразилският ветеран се оказа непокрит в наказателното поле след центриране от корнер и с глава опъна мрежата. Изненадващо, Нант изравни в края на полувремето. Точен беше Имран Луза от дузпа, отсъдена за игра с ръка.
През второто полувреме силите на "канарчетата" свършиха. В 62-ата минута Кефрен Тюрам-Юлиен направи двойно подаване с Амин Гоуири и отправи плътен удар, оказал се неспасяем за Албан Лифон.

В класирането Ница е на 8-о място с 10 точки, а Нант е в серия от 4 мача без победа и се намира на 15-ата позиция.