Новият нападател на Нюкасъл се развихри срещу Бърнли (видео)

Нюкасъл не се затрудни с гостуващия Бърнли и постигна втора победа през сезона. "Свраките" се наложиха с 3:1 над един от отборите, които по всичко личи, че ще се борят за оцеляването си. Два гола отбеляза Калъм Уилсън. Привлеченият от Борнемут нападател вече има 4 попадения в 4 мача за "джордитата". Ален Сен-Максимен също беше точен за домакините, а за Бърнли се разписа Ашли Уестууд.

През седмицата и двата отбора имаха мачове от осминафиналите в Купата на Лигата. Нюкасъл елиминира Нюпорт Каунти след дузпи, а Бърнли не оказа съпротива на Манчестър Сити - 0:3. В състава на "свраките" за първи път през кампанията се появи Фабиан Шер. За Бърнли като титуляри започнаха Джеймс Тарковски и Ашли Барнс.

Сен-Максимен беше най-острият футболист на Нюкасъл в началните минути и след четвърт час игра откри резултата с красив гол, при който на два пъти финтира защитник и прати топката точно до гредата. Като цяло положенията до почивката бяха малко, а попадение на Ашли Барнс беше отменено заради засада.
Бънрли направи добър старт на втората част и в 61-ата минута успя да изравни. Точен беше Ашли Уестууд, който посрещна една отбита топка на границата на наказателното поле и с прецизен удар я насочи във вратата. 4 минути по-късно обаче Сен-Максимен проби отдясно и достави перфектно центриране за Калъм Уилсън, който беше заел позиция на далечната греда и върна аванса на "свраките".
Интригата приключи в 77-ата минута с втория гол на Калъм Уилсън. Нападателят вкара дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря на Бърнли Ник Поуп. Стражът си спря лошо топката и позволи на Райън Фрейзър да го изпревари. Ударът на играча на домаините срещна гредата, но в същото време Поуп го повали.
С актив от 7 точки Нюкасъл се изкачи 6-о място в класирането, а Бърнли, заедно с Шефилд Юнайтед и Фулъм е на дъното на таблицата без спечелена точка.