Българското дерби в Казахстан остана без победител

Българското дерби в първенството на Казахстан между отборите на Кайсар и Окжетпес остана без победител. Двуоят бе от 12-ия кръг и завърши при резултат 0:0.

В състава на домакините, които са водени от Стойчо Младенов, като титуляр започна нападателят Александър Колев, който обаче бе заменен в 63-ата минута от Алвин Фортес.

За гостите титуляр бе българският бранител Пламен Димов, като той изигра само 45 минути и бе заменен на полувремето от Мирас Тулиев.

Кайсар завърши мача в намален състав, като в 88-ата минута Иляс Амирсейтов получи втори жълт и червен картон.

След това реми Кайсар се намира на 7-ото място в таблицата с 16 точки. Окжетпес пък е на предпоследната 11-а позиция със 7 точки в актива си.