Олимпиакос на Везенков стартира със загуба в Евролигата

Отборът на Олимпиакос, с българския национал Александър Везенков в състава си, стартира с драматична загуба новия сезон в Евролигата. Пред празните трибуни в Пирея гръцкият тим отстъпи на Жалгирис (Литва) 67:68, след като пропиля двуцифрена разлика и допусна обрат в последните секунди.

Българинът се появи в игра в края на втората част и бе на терена 18:27 минути, в които се отчете с 8 точки, 5 борби и 1 асистенция.

Домакините водеха с 58:47 след 30 минути игра, но загубиха последната четвърт с 9:21. Рокас Йокубайтис донесе успеха на Жалгирис с два наказателни удара 3.5 секунди преди сирената.
Мариус Григонис беше най-резултатен за победителите с 15 точки. Жофре Ловерн добави 13 точки, а с 12 се отличи Рокас Йокубайтис.

За Олимпиакос единственият с двуцифрен точков актив е Хасан Мартин, който реализира 12 точки.

Испанският Барселона победи ЦСКА Москва със 77:66 точки в друга среща от първия кръг.
Брендън Дейвис се отличи с 18 точки за домакините, а Никола Миротич вкараа 17. За руския тим Торнике Шенгелия записа 15 точки, 5 борби и 3 асистенции.
Зенит (Санкт Петербург) изненадващо спечели като гост на Анадолу Ефес (Турция) със 73:69. За победителите Кевин Пангос постигна личен рекорд в кариерата си в турнира от 23 точки, включително четири наказателни удара в послдните 23 секунди. Той добави и 7 асистенции при дебюта си за отбора. Кей Си Ръвърс вкара 14 точки за Зенит, а за домакините Василие Мичич беше най-полезен със 17 точки и 9 асистенции.
Макаби Тел Авив (Израел) спечели с 80:73 срещу АЛБА Берлин (Германия). Домакините направиха серия от 25:2 във втората част и до края контролираха мача. Анджело Калояро реализира 18 точки за Макаби, а Крис Джоунс добави 12 точки и 7 асистенции при дебюта си в Евролигата. За германците с 18 точки завърши Маркус Ериксон.
Испанският Валенсия спечели драматично срещу гостуващия Асвел (Фраанция) с 65:63 след 15 точки на Дерик Уилямс.