Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Вратарска грешка зарадва Царско село срещу Черно море (галерия+видео)

Царско село излъга Черно море с 1:0 в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача падна в 91-ата минута. В герой за тима си се превърна Мирослав Будинов, който отбеляза дузпа след груба индивидуална грешка на стража Иван Дюлгеров.

"Царете" доскоро нямаха загуба, но записаха последователни поражения от Ботев (Враца) и Славия. Отборът на Любослав Пенев е 4-и в класирането. Черно море бе без контузените Родриго Енрике и Мирослав Енчев. Илиан Илиев гласува доверие на Дани Кики от първата минута, а Исмаил Иса се завърна след изтърпяно наказание. По двете крила действаха Илиан Илиев-младши и Матиас Курьор.

52 Царско село - Черно море
Варненци никога не бяха губили от Царско село. В трите мача помежду им в елита балансът бе една победа за "моряците" и две равенства при голова разлика 6:2.
Първата възможност бе в полза на гостите, когато в 12-ата минута след центриране от корнер топката попадна в краката на Дани Кики, но изстрелът му се оказа прекалено слаб и Пласид улови без проблем.
5 минути по-късно удар на Илиев отново не затрудни вратаря на “царете”.
В 20-ата минута се откри и най-добрата възможност за откриване на резултата в полза на Черно море, когато голмайсторът на варненци Матиас Курьор се опита да прехвърли стража на домакините, но без успех.
В 32-ата минута Бандаловски спъна Дани Кики в наказателното поле, като гостите имаха претенции за дузпа. Съдията Никола Попов обаче остана безмълвен и остави играта да продължи.
Малко преди края на първата част Царско село отправи и първия си точен удар в мача. Реян Даскалов отправи много силен шут от границата на наказателното поле, но Дюлгеров се намеси добре и успя да улови топката.
Второто полувреме започна равностойно между двата тима, като първата реална опасност бе в 64-ата минута. Тогава домакините успяха да организират опасна атака отдясно, която завърши с точен удар от близка дистанция на Божидар Васев, но вратарят на гостите улови топката.
В 75-ата минута опасен пробив на Будинов отдясно завърши с центриране в наказателното поле, но Дюлгеров успя да избие топката. Тя обаче попадна в краката на Дилан Мертенс, който от близка дистанция шутира, но вратарят на гостите отново спаси. 10 минути преди края Курьор остана очи в очи с вратаря след извеждащ пас на Илиев, но ударът му отново прехвърли вратата.
В 91-ата минута Иван Дюлгеров направи много груба грешка при центриране от левия фланг. Стражът изпусна топката, след което фаулира Гианис Геролему, което доведе до отсъждането на дузпа. Зад топката застана Мирослав Будинов, който превърна 11-метровия наказателен удар в гол.