Стоук Сити изхвърли Астън Вила от "Карабао Къп" (видео)

Стоук Сити сложи край на серията от четири поредни победи във всички турнири на Астън Вила и елиминира елитния тим на 1/8-финалите на Купата на лигата, след като победи с 1:0 на "Вила Парк". Сам Воукс реализира единственото попадение в 26-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер.

Така "грънчарите" отстраниха втори пореден отбор от Премиър лийг, след като в предишната фаза изхвърлиха и Уулвърхамптън със същия резултат.

Астън Вила бе в доста променен състав, като бирмингамци така и не успяха да създадат нищо особено. Най-добрата възможност пропусна Оли Уоткинс в края на мача. Стоук се защитаваше добре, а Воукс дори пропусна да се разпише за втори път след почивката.