Барса на Куман с нов силен триумф въпреки ранен червен картон (видео + галерия)

Отборът на Барселона постигна втора победа във втория си мач от Ла Лига този сезон след 3:0 при визитата си на Селта. Ансу Фати реализира вече дежурно попадение в десетата минута. В 51-ата Лукас Оласа си отбеляза автогол, а в 95-ата Сержи Роберто добави нов гол. Клеман Лангле от състава на каталунците получи червен картон в 42-ата минута, но това не попречи на барселонци. Срещата на “Балаидос” се игра при тежки условия при непрестанен дъжд и вятър.

Наставникът на гостите от “Камп Ноу” Роналд Куман заложи на абсолютно същия състав, който победи Виляреал през уикенда. Офанзивният квартет на каталунците беше оформен от Лионел Меси, Филипе Коутиньо, Ансу Фати и Антоан Гризман.
Срещата започна по най-добрия начин за “лос кулес”. Суперталантът Ансу Фати се измъкна прекрасно с финт, влезе в наказателното поле и реализира с външен удар към близкия удар. Насочването дойде от 15 метра - 0:1. Това беше трето попадение за 17-годишния испански национал в рамките на по-малко от седмица.
“Небесносините” отговориха с няколко опасни атаки. В 15-ата минута Жорди Алба изчисти лошо и предостави възможност за домакините. Вратарят Нето се хвърли и улови топката при опита за остро подаване. В 35-ата Жерард Пике фаулира арогантно Денис Суарес като последен в защитата. Съдията беше готов да извади червен картон на каталунския защитник, но секунди преди нарушение Суарес е бил в засада, което анулира действието на бранителя.
В 42-ата минута съдията изгони Клеман Лангле с втори жълт картон. Френският бранител си беше изкарал първото официално предупреждение в 23-ата минута. В 42-ата той игра непозволено с ръка в тялото на Денис Суарес. Въпреки протестите решението на съдията остана. Роналд Куман реагира, сменяйки Гризман и пускайки Араухо до Пике.
В 51-ата минута каталунският тим удвои. Коутиньо подаде към Лео Меси, който нахлу в наказателното поле. Аржентинецът опита да центрира, топката се отклони в крака на Оласа и влетя в близкия ъгъл на вратаря за 0:2. В 59-ата вратарят Нето намери по прекрасен начин Ансу Фати на лявото крило. Испанският национал подаде към Меси в наказателното поле, който извади топката за Филипе Коутиньо на дъгата. Бразилецът стреля опасно и нацели дясната греда. Лео Меси вкара отбитата топка в мрежата, но при вдигнат флаг за засада.
В 60-ата Меси подаде към точката на дузпата за Коутиньо, който стреля без забавяне, но не насочи топката далеч от обсега на вратаря Иван Вийяр и той изби. Още минута по-късно каталунцте изпълниха заучено корнер и Меси центрира фалцово към далечната греда, където Жерард Пике за мъничко се размина с топката на метър от голлинията.
В 72-ата Куман замени Ансу Фати и Коутиньо, вкарвайки свежест с новите придобивки Педри и Тринкао. Минута по-късно галиският тим имаше първата си наистина добра възможност след почивката. Резервата Нолито стреля към далечния ъгъл, Нето изби, а Мигел Перес шутира при добавка, но нямаше късмет. Защитник на Барса отклони топката и тя срещна напречната греда. До края каталунците не изпитаха затруднения в защитата на преднината си. В 95-ата Меси финтира двама в наказателното поле, но вратарят изби неговия удар. При добавката Сержи Роберто прати топката в мрежата за крайното 0:3.
Освен втората поредна победа за Барселона другото положително е, че отборът все още не е допуснал гол. Добро впечатление прави и сработката между Меси, Коутиньо и Ансу Фати.