Дъндолк с историческо постижение (видео)

Дъндолк постигна исторически успех, като стана първият ирландски тим, който се класира за групите на Лига Европа. В плейофния кръг съставът на Шейн Кийгън се наложи с 3:1 над Клаксвик от Фарьорските острови и ще мерси сили с много по-силни съперници в груповата фаза на турнира.

Мачът се игра на "Авива Стейдиъм" в Дъблин, а до почивката домакините поведоха с гол на Шон Мъри в 33-ата минута. В 48-ата Даниъл Клиъри удвои, отново след асистенция на Патрик Хоубан. Оле Ерик Мидтскоген върна интригата в средата на втората част, но Даниъл Кели в 79-ата минута реши всичко в полза на Дъндолк.