Общо 8 гола си размениха ветераните на Витоша (Бистрица) и Левски (галерия+видео)

Ветераните на Витоша (Бистрица) и Левски си спретнаха истинско голово шоу на стадион “Бистрица”. Двата тима си отбелязаха общо 8 гола, а “тигрите” успяха да се наложат с 5:3 в двубой, излъчен на живо по Sportal.bg.

41 Витоша(Бистрица) ветерани - Левски ветерани
В състава на Витоша личаха имена като това на бившия национал и футболист на Левски Гошо Гинчев, бившият защитник на ЦСКА, Славия и Ботев (Пловдив) Мариян Германов, някогашната звезда на Динамо (Киев) Георги Пеев, Енгибар Енгибаров и други. Ангел Точев, Дилян Янкулов, Захари Сираков, Здравко Здравков пък бяха само част от футболистите в сини фланелки.
Почти през целия двубой отборът на Витоша бе този, който диктуваше играта на терена. Ветераните на “тигрите” успяха да нацелят цели три пъти гредите и изпуснаха шанса си да водят с 3:0 още на полувреме. За сметка на това те успяха да реализират само два гола през първата част след попадения на Георги Пеев и Йордан Върбанов.
През втората част двата отбора си размениха по още 3 гола. В самото начало след почивката Захари Сираков вкара първо попадение за Левски в мача. Витоша получи право да изпълни дузпа малко след това и успя да вкара третото си попадение в срещата. Отново Георги Пеев бе точен за "тигрите" за 4:1, но Левски добави още едно попадение на сметката си след точен удар на Найден Зимбинев. В самия край на срещата двата тима си размениха по още 1 попадение, за да оформят крайното 5:3.