Слоунс Стивънс отпадна безславно в Париж

Шампионката от Откритото първенство на САЩ по тенис през 2017 година Слоун Стивънс (САЩ) отпадна във втория кръг на "Ролан Гарос". Поставената под номер 29 Стивънс загуби от испанката Паула Бадоса с 4:6, 6:4, 2:6 след 100 минути игра.

Така 22-годишната Бадоса, 87-а в световната ранглиста, достигна за първи път до трети кръг на турнир от Големия шлем. Испанката водеше със сет и 4:2 във втория, но Стивънс стигна до обрат, за да изравни. В третата част Бадоса дръпна с 4:0 и това се оказа решаващо. За място на осминафиналите испанката ще се изправи срещу шампионката на "Ролан Гарос" от 2017 година Альона Остапенко (Латвия), която по-рано днес елиминира поставената под номер 2 Каролина Плишкова (Чехия) с 6:4, 6:2.

Победителката от Откритото първенство на Австралия София Кенин (САЩ) също достигна до третия кръг. Четвъртата в схемата Кенин обърна румънката Ана Богдан с 3:6, 6:3, 6:2 след 111 минути игра. Натурализираната американка стигна до победата след ключова серия от шест поредни гейма, с която взе втория сет и поведе с 3:0 с два пробива преднина в третия.

Следващата съперничка на Кенин е отново румънка - Ирина Бара, 142-а в света. Квалификантката Бара отстрани четвъртфиналистката в Париж от 2015 година Алисон Ван Уйтванк (Белгия) с 6:1, 4:0 и отказване на съперничката заради травма.