Този път Никозия донесе късмет на Звезда (видео)

Цървена звезда се класира за групите на Лига Европа след трудна победа с 2:1 срещу Арарат-Армения. Тимът от Белград стигна до успеха с попадения на Александър Катай и Диего Фалчинели, а за арменците се разписа Маилсон Лима.

Заради военните действия между Армения и Азербайджан мачът се игра на неутрален терен и по-точно на "ГСП" в Никозия. На същия стадион съвсем наскоро Звезда отпадна след изпълнение на дузпи от Омония в квалификациите на Шампионската лига.

На вратата на Арарат-Армения пазеше сърбинът Стефан Чупич, а в стартовите 11 имаше само един арменец. Наставникът на Цървена звезда Деян Станкович пусна на върха на атаката новото попълнение Диего Фалчинели, а зад него действаха Ел Фарду Бен, Мирко Иванич и Александър Катай.
Сърбите бързо поеха контрола над мача, но не стигаха до чисти голови положения. В 10-ата минута Милан Родич центрира и Фалчинели стреля с глава, но Чупич спаси. В 18-ата Арарат-Армения имаше отличен шанс да поведе, но Алемао се засуети и ударът му не се получи.
В средата на полувремето Канга Гелор изведе Иванич сам срещу Чупич, но вратарят на арменците изби с крак. Скоро след това и Катай можеше да се разпише, но не засече доброто центриране на Ел Фарду Бен.
С всяка изминала минута натискът на Звезда се усилваше. Катай още веднъж стреля неточно от удобна позиция, но точно преди почивката навърза трима футболисти на Арарат-Армения и прати топката в мрежата.
През второто полувреме Цървена звезда сравнитело бързо отбеляза втори гол и очакваше до края да няма проблеми. Попадението в 60-ата минута беше дело на Фалчинели с глава след прекрасно центриране на Иванич. В 72-ата обаче Маилсон Лима намали отблизо и показа, че арменците ще се борят до последно.
В оставащите минути сръбският гранд подходи предпазливо и се стремеше основно да задържа топката. Домакините пък нямаха други положения и не успяха да поднесат изненадата.