Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Двама важни играчи на Маями с контузии след първия мач с ЛА Лейкърс

Двама основни баскетболисти на Маями Хийт не завършиха заради контузии първия мач от финалната серия в НБА, която “Горещите” загубиха с 98:116 от Лос Анджелис Лейкърс. Титулярите Горан Драгич и Бам Адебайо напуснаха двубоя съответно във втората и в третата четвърт. Драгич е с травма на левия крак, а Адебайо с контузия на лявото рамо.

Все още не е ясно колко сериозно е положението на Драгич. 34-годишният гард записа 6 точки, 3 асистенции и 2 отнети топки преди да напусне игрището в 15-ата минута. 23-годишният Адебайо се е подложил на медицински преглед, който не е разкрил сериозни увреждания по лявото му рамо и той ще може да бъде в състава за втория мач. Баскетболистът игра 21 минути, в които записа 8 точки и 4 борби.

В серията се играе до четири победи от седем двубоя. Следващата среща ще бъде на 3 октомври.