Виляреал на Емери застигна водача (видео)

Отборът на Виляреал спечели с 3:1 у дома срещу Алавес в среща от четвъртия кръг на Ла Лига. Така “жълтите”, водени от Унай Емери, се изравниха с Валенсия и Хетафе, които са втори и първи.

В 13-ата минута капитанът Марио Гаспар центрира отдясно, Пако Алкасер беше изпреварил защитата и чукна атрактивно към далечния ъгъл за 1:0. В 36-ата вратарят на домакините Серхио Асенхо не прецени добре летежа на топката, излезе извън наказателното си поле, тя тупна и го прехвърли. Едгар изравни на празна врата - 1:1. В 43-ата Марио беше съборен в наказателното поле и Жерард Морено вкара дузпата за 2:1. В 67-ата Жерард Морено отправи опасен удар, кълбото срещна гредата, а отбитата топка попадна у Алкасер, който я вкара в мрежата при втория опит.