Страхотен Андрей Гълъбинов пише история в Серия "А" (видео+галерия)

Българският нападател Андрей Гълъбинов продължава отличното си представяне в Серия "А". Родният таран вкара нови два гола и донесе историческата първа победа Специя в калчото. Новакът надви с 2:0 Удинезе на стадион "Дачия Арена" в отложен мач от първия кръг,  а в герой се превърна нашият футболист, който беше точен в 29-ата и 95-ата минути. Деветката на "бианконерите" поведе при голмайсторите в калчото с Кристиано Роналдо и Ромелу Лукаку, като и тримата имат по три попадения след първите 180 минути от сезон 2020/2021 година.

27 Страхотен Андрей Гълъбинов пише история в Серия "А"
31-годишният столичанин първо даде аванс на своя отбор с глава в 29-ата минута, след което хладнокръвно довърши"фриуланите" с втори гол в последната секунда на даденото петминутно продължение, когато бе изведен от резервния вратар на Специя Рафаел.  Той майсторски овладя топката, пробяга 40 метра с нея, а после я прати в мрежата зад стража Хуан Мусо.
Успехът освен, че е първи в историята на Серия "А" за Специя има и още по-голяма стойност, тъй като дойде, след като Гълъбинов и компания играха с човек по-малко около 30 минути, а малко преди това загуби и титулярния си страж. Червен картон в 65-ата минута получи бранителя Карло Терци, но въпреки това Гълъбинов бе оставен на терена и беше лидерът на Специя. Той не спря да се бори въпреки голямата си физика до последните минути, като на статичните положения пред собствената врата бе първи помощник, а секунди по-късно тормозеше защитата на Удинезе, докато не се стигна до последните секунди, когато целият щаб на Специя се хвърли върху него, защото донесе историческите първи три точки на клуба си в Серия "А".
Андрей Гълъбинов пише името си с все по-големи букви в историята на Специя, след като е вкарал всичките три гола сред най-добрите на Апенините в 114-годишната история на клуба си.
Андрей Гълъбинов с исторически гол в Серия "А" (видео)
Както е известно, преди няколко дни той вкара дебютното попадение в историята на тима от Лигурия в елита на калчото при поражението с 1:4 от Сасуоло.
Преди това след пандемията беше пък основна фигура в състава на Винченцо Италиано, въпреки че се контузи и пропусна няколко мача. Тогава той изигра девет мача и вкара шест гола, като именно тези попадения бяха в основната за историческата промоция в Серия "А". Въпреки това изключително сензационно не получи повиквателна от Георги Дерменджиев за предстоящия бараж с Унгария и мачовете от Лигата на нациите с Финландия и Уелс.
Имайки се предвид, че е единственият роден футболист, който е титуляр в едно от топ първенствата на света.

Това е едва втори сезон в Серия "А" за Гълъбинов, който бе част от Дженоа през 2017/2018, когато в 20 мача отбеляза три попадения. Сега обаче изравни постижението си в едва първите две срещи през тази кампания.
Този уикенд Гълъбинов ще излезе на митичния "Сан Сиро" срещу Милан в мач от 3-ия кръг на Серия "А", а отборът му ще отиде в Милано със самочувствие, след като вече има три точки в класирането. Удинезе остана без спечелена точка.

УДИНЕЗЕ - СПЕЦИЯ 0:2

0:1 Гълъбинов (29)
0:2 Гълъбинов (90+5)