Черната серия на Миньор (Перник) продължава

Тежкият период на Миньор (Перник) продължава. "Чуковете", които са в серия от четири поредни мача без успех във Втора лига, отпаднаха в турнира за Купата на България. "Жълто-черните" отстъпиха с 1:2 във визитата си на седмия в Югозападната Трета лига - Надежда (Доброславци), в гостуването от втория кръг на турнира за Купата.

Седмицата на домакините Мариан Китанов матира защитата на Миньор в 43-ата минута, а юношата на Черно море Кристиян Арсовски удвои в 77-ата минута. Още при следващата атака Миньор върна едно попадение чрез Калоян Йосифов, но въпреки това отборът не успя да стигне до равенство и продължения.

Играчите на Юрий Васев могат да съжаляват, че напуснаха надпреварата, след като бяха по-активни, но нямаха шанс пред гола. Следващият отбор, който гостува в Доброславци, ще бъде Ботев (Враца) в мач от 1/16-финалите.

Надежда (Доброславци) - Миньор (Перник) 2:1

1:0 Китанов (43)
2:0 Арсовски (77)
2:1 Йосифов (78)