Знаменит обрат прати Краев в ШЛ (видео)

Националът Божидар Краев и неговият Мидтиланд се класираха за групите на Шампионската лига след драматична победа срещу Славия (Прага). Три гола след 80-ата минута помогнаха на датския тим да спечели с 4:1 и за първи път в историята си да стигне до същинската фаза на най-престижното клубно състезание.

Преди седмица двата отбора завършиха при нулево равенство в Чехия, а днес Славия поведе още в 3-ата минута и запази аванса си до средата на второто полувреме. Тогава Сори Каба изравни, а в края Александър Шолц (от дузпа), Огочукву Ониека и Андерс Дрейер пратиха Мидтиланд в групите.

Краев влезе при 0:1 в 58-ата минута на мястото на Евандер и помогна за обрата. Българският футболист беше много активен и дори асистира за последния гол във вратата на гостите.
Мидтиланд започна похода си в квалификациите с успех срещу Лудогорец в Разград (1:0), след това разгроми с 3:0 швейцарския Йънг Бойс, а в плейофите преодоля и шампиона на Чехия.
Началото на реванша не беше никак обнадеждаващо за датчаните. Още в 3-ата минута защитата не се справи с едно центриране от корнер и Олайнка прати топката във вратата, пазена от Йеспер Хансен.
До почивката домакините не можаха да изравнят, но през второто полувреме физическото им надмощие се оказа решаващо. В 65-ата минута Каба надскочи стража на Славия Ондрей Коларж и върна надеждите на Мидтиланд. Този резултат не устройваше отбора на Краев заради допуснатото попадение у дома.
В 84-ата минута обратът стана факт. Защитник на Славия докосна топката с ръка в наказателното поле и реферът Дамир Скомина отсъди дузпа. Коларж спаси удара на Каба, но съдията нареди изпълнението да бъде повторено заради престъпване на голлинията от стража и Шулц не сбърка.
Чехите рухнаха и в 88-ата минута Огочукву Ониека реши всичко с хубав диагонален шут, а в добавеното време Краев отклони с глава към Дрейер, който преди това уцели гредата, и при повторния си опит нападателят довърши Славия - 4:1.