Драма в Нова Загора: още един от лидерите във Втора лига изхвърча от Купата

Отборът на Загорец поднесе една от изненадите във втория кръг за Купата на България, след като надигра с 2:1 Хебър и го елиминира от турнира.

Гостите от Пазарджик, които са един от фаворитите за промоция за efbet Лига, поведоха в 8-ата минута след точно попадение на Тодор Чаворски. Към края на първото полувреме домакините успяха да изравнят. Димитър Видев изпревари вратаря на Хебър и вкара с глава за 1:1.

В герой за Загорец се превърна Ивелин Иванов, който прониза също с глава пазарджиклии, но в 90-ата минута, когато засече центриране от статично положение и хвърли в екстаз домакинската публика.

ЗАГОРЕЦ - ХЕБЪР 2:1

0:1 Тодор Чаворски 8
1:1 Димитър Видев 42
2:1 Ивелин Иванов 90

ЗАГОРЕЦ: 90. Стоянов, 20. Хардалов, 11. Я. Иванов, 14. Мехмед, 19. Янков, 15. Славов, 6. Ивелин Иванов, 22. Иван Иванов, 10. Видев, 8. Атанасов, 5. Костов (резерви: 12. Господинов, 7. Пл. Иванов, 9. Митев, 21. Янев, 4. Петров, 23. Димитров, 99. Георгиев)

ХЕБЪР: 1. Дебърлиев, 22. Тодоров, 39. Хаджиев, 23. Папазов, 26. Вълчинов, 10. Илиев, 19. Каракашев, 88. Лазаров, 77. Хамдиев, 11. Тодоров, 99. Чаворски (резерви: 95. Любенов, 6. Божуркин, 24. Тонев, 16. Дишков, 20. Пехливанов, 17. Димитров, 7. Законов)