Купа на България

Първата изненада е факт! 18-годишен младок и Спартак (Варна) изхвърлиха Локо (Сф)

29 септември 2020 | 17:54 - Обновена
Първата изненада в турнира за Купата на България е факт! Тимът на Спартак (Варна) изхвърли един от лидерите във Втора лига Локомотив (София) от надпреварата. "Соколите", които са водачи в Североизточната Трета лига, надвиха на своя стадион столичани с 2:1. Герой за варненци стана младият бранител Мартин Паскалев, който отбеляза и двете попадения с глава. Той беше точен първо в 32-ата минута за 1:0, а след това донесе успеха в 61-ата минута. 18-годишният Паскалев, който пристигна от Локомотив (Пловдив), вкара четири гола с глава за "сините" от Варна през последните четири дни, след като миналия уикенд донесе успеха с 2:0 над Челноломец Попово в мач от 7-ия кръг на първенството.

Между двете му попадения Локомотив възстанови равенството чрез Павел Петков, който бе точен от дузпа в 35-ата минута.

Буквално в последните секунди гостите можеха да вкарат мача в продължение, но ударът на Красимир Милошев срещна гредата. Така феновете на "соколите", които последните години изстрадаха много, имаха повод да празнуват и изпратиха играчите с аплодисменти.

Следващият съперник на Спартак е Арда (Кърджали), а отново срещата ще се играе във Варна.

Най-интересното по минути:
Първото сериозно положение в мача бе за гостите в 3-ата минута. След центриране отдясно топката достигна до Денислав Станчев в наказателното поле на домакините, но след удара му с глава топката излезе в аут.
В 10-ата минута Денислав Станчев опита удар по земя от около 12 метра по диагонал, но топката попадна в ръцете на вратаря на Спартак Християн Славов. В ответната атака пропуск за домакините от добра позиция направи Венцислав Гурков.
В 30-та минута Георги Георгиев от домакините стреля много опасно от дистанция, но за късмет на гостуващия тим топката премина на сантиметри встрани.
В 34-та минута Спартак откри резултата. След центриране от фаул отляво по атаката на домакините от Венцислав Гурков Мартин Паскалев засече с глава топката неспасяемо във вратата на столичния тим за 1:0. Три минути по-късно съдията отсъди дузпа за гостите за нарушение на Мартин Минчев срещу Денислав Станчев, която Павел Петков реализира за 1:1.
В 47-ата минута Тодор Траянов опита изстрел от около 20-тина метра, но топката премина над вратата на Спартак.
В 50-ата минута Георги Георгиев от домакините стреля от повече от 30 метра, но вратарят на гостите Цветомир Витков успя да избие топката.
В 59-та минута вратарят на Спартак предотврати сигурен гол. След центриране от корнер Владимир Семерджиев засече топката с глава от 3-4 метра, но стражът на домакините показа отлична реакция и спаси.
В 61-та минута Спартак отново поведе в резултата. След центриране от корнер Мартин Паскалев засече топката с глава и вкара втори гол за домакините.
В 69-та минута Павел Петков стреля опасно от дистанция, но топката попадна в ръцете на вратаря на домакините Християн Славов.
В 90+4 минута Красимир Милошев можеше да докара мача до продължения, но след удара му от 25 метра топката срещна страничната греда.

СПАРТАК (Варна) - ЛОКОМОТИВ (София) 2:1
1:0 Паскалев (32)
1:1 Петков (35-д)
2:1 Паскалев (61)

СПАРТАК (Варна):  Християн Славов, Мартин Минчев, Мартин Паскалев, Ибрям Ибрям, Велислав Боев, Георги Георгиев, Янаки Смирнов, Кристиян Георгиев (90-Михаил Михайлов), Венцислав Гурков, Юнуз Юнуз (72-Симеон Симеонов), Анте Бачков (87-Мирослав Георгиев)

ЛОКОМОТИВ (София): Цветомир Витков, Педро Ферари, Мартин Василев, Матеус Роча, Красимир Милошев, Тодор Траянов (80-Наско Милев), Илиян Стефанов (46-Владимир Семерджиев), Валентин Николов (60-Александър Александров), Павел Петков, Светослав Диков, Денислав Станчев (68-Мики Орачев)

Съдия: Димитър Желязков