Тотална доминация на Ливърпул срещу Арсенал, първи гол за Жота (видео)

Ливърпул продължи отличното си представяне от началото на сезона. Мърсисайдци записаха трета победа в новата кампания, след като надделяха с 3:1 над Арсенал на “Анфийлд”. Отборът на Юрген Клоп имаше огромно предимство през целия мач, но гостите поведоха в 25-ата минута след гол на Лаказет.

Шампионът на Англия отговори секунди по-късно, когато Мане изравни, а след няколко минути вече водеше. Анди Робъртсън, който сбърка за попадението на съперника, се реваншира с гол за 2:1. Малко преди края новото попълнение Диого Жота отбеляза първия си гол за клуба. Португалецът се появи в игра в 80-ата минута и това беше първият му мач с екипа на Ливърпул във Висшата лига.

Мърсисайдци са с пълен актив от 9 точки, а вече нямат загуба като домакин в първенството в 61 поредни мача. За Арсенал това бе първа загуба през новата кампания, след като тимът стартира с два успеха.

Ливърпул наложи тотален контрол върху случващото се на терена от самото начало. Мърсисайдци почти не даваха топката на съперника и търсеха пролуки в защитата на гостите. Постепенно те започнаха да създават положения пред вратата на Лено.
Удар на Ван Дайк с глава бе изчистен от Давид Луис, а в 15-ата минута Мане пропусна да открие резултата. Александър-Арнолд го намери отлично в наказателното поле. Нападателят стреля, но право във вратаря на лондончани и той успя да отрази.
Въпреки доминацията на Ливърпул, “артилеристите” поведоха в 25-ата минута с известна доза късмет. Гостите отлично изнесоха топката и организираха бърза атака. Топката стигна до Мейтланд-Найлс и той центрира, но кълбото отиде право в Анди Робъртсън. Защитникът обаче сбърка фатално в опита си да изчисти и прати топката на крака на Лазазет. Французинът също не успя да нанесе точен удар, но това му помогна, тъй като заблуди Алисон и го прехвърли.
Отговорът на шампиона на Англия би мигновен и 147 секунди по-късно резултатът бе изравнен. Мохамед Салах навлезе в наказателното поле, като преодоля Тиърни и стреля. Лено се намеси, но топката стигна до Мане пред опразнената врата и той отбеляза третия си гол от началото на сезона.
Попадението на Арсенал сякаш изостри играта, тъй като атаките на домакините станаха още по-опасни. Отборът на Юрген Клоп стигна до пълен обрат в 34-ата минута, а Робъртсън се реваншира за грешката си. След центриране на Александър-Арнолд топката стигна до колегата му и той технично я вдигна над Лено за 2:1.
До почивката Александър-Арнолд стреля над вратата от добра позиция, а в началото на второто полувреме Мане пробва удар, но и в този случай топката не намери вратата. Ливърпул продължи да има сериозно предимство, като изчакваше момента, за да нанесе нов удар, който до голяма степен да реши мача.
Арсенал не само, че нямаше възможности да прави нещо в предни позиции, но и рядко играеше с топката. Преднината на домакините обаче бе само един гол. В 59-ата минута Лаказет получи фантастична възможност да изравни. Французинът бе изведен сам срещу Алисон, но действа бавно и неуверено. Той опита да прехвърли вратаря, но доста неумело и бразилецът без особени проблеми хвана топката. Оказа се, че страничният съдия е вдигнал флага за засада.
Няколко минути по-късно Лаказет бе в чиста позиция и отново трябваше само да преодолее Алисон. Вратарят излезе и успя да отрази удара. Отговорът на Ливърпул бе блестяща комбинация, която завърши с удар на Мане покрай вратата.
В следващите минути темпото спадна и бяха извършени няколко смени. Ситуация пред вратата на Арсенал обаче отново имаше. Диагонален удар на Фирмино бе отклонен от Тиърни и мина покрай вратата. В 77-ата минута лондончани стигнаха до първия си ъглов удар в срещата.
Новото попълнение Диого Жота също се появи в игра и можеше да се разпише в 83-ата минута. Португалецът бе изведен великолепно от Салах, но стреля встрани от вратата. Малко по-късно двамата си попречиха в отлична ситуация за изстрел.
Жота все пак успя да се зарадва на първия си гол за Ливърпул. След изчистване с глава на Давид Луис топката отиде на крака на португалеца и той я прати в десния ъгъл на Лено, като кълбото се удари и в гредата преди да влезе в мрежата.
ЛИВЪРПУЛ - АРСЕНАЛ 3:1
0:1 - Лаказет (25)
1:1 - Мане (28)
2:1 - Робъртсън (34)
3:1 - Жота (88)