Астън Вила с четвърта поредна победа (видео)

28 септември 2020 | 21:42 - Обновена
  • копирано
  • 2
Астън Вила записа четвърта поредна победа от началото на сезона, въпреки че две от тях бяха в Купата на Лигата. Във втория си шампионатен мач бирмингамци стигнаха до класическото 3:0 при гостуването си на Фулъм. Лондончани записаха трета поредна загуба, като на този етап се очертават като фаворит за изпадане веднага след завръщането си във Висшата лига.

Тимът на Дийн Смит реши мача много рано, след като до 15-ата минута водеше с два гола, а третото попадение реализира в началото на втората част.

Джак Грийлиш откри резултата след четири минути игра. Той бе изведен отлично от Макгин и преодоля Ареола. Защитата на домакините зпитваше сериозни проблеми и в 15-ата минута бе матирана отново, а Грийлиш пак бе замесен. Той изведе Магкин, а шотландецът намери Хурихейн за втория гол в мача.

До почивката Вила пропусна няколко положения да увеличи преднината си, но в началото на второто полувреме стигна до трети гол. След центриране от фаул на Хурихейн защитата на Фулъм се изтегли, а за Тайрън Мингс остана да засече топката към мрежата.

След като губеше с 0:3, тимът на Скот Паркър се активизира. Попадение на Рийд бе отменено след дълго разглеждане с ВАР. Съдията прецени, че е имало нарушение на Митрович. Лондончани обаче заиграха доста по-добре и създадоха няколко положения, които не успяха да реализират. Митрович на няколко пъти стреля с глава, а малко преди края удар на Джо Брайън завърши в гредата, след като Мартинес успя да отклони топката.

Максим Льо Маршан Максим Льо Маршан20 Марвалъс Накамба19 Марвалъс Накамба
Абубакар Камаражълт картон Абубакар Камара  90' Тайрън Мингс  Тайрън Мингсжълт картон
87' Дъглас Луис  Дъглас Луисизлиза
Марвалъс Накамба  Марвалъс Накамбавлиза
84' Махмуд Хасан-Трезеге  Махмуд Хасан-Трезегеизлиза
Бертран Траоре  Бертран Траоревлиза
Боби Рийдизлиза Боби Рийд  78'
Кебановлиза Кебано
77' Конър Хурихейн  Конър Хурихейнизлиза
Jacob Ramsey  Jacob Ramseyвлиза
Максим Льо Маршанжълт картон Максим Льо Маршан  68'
59' Джон Макгин  Джон Макгинжълт картон
Майкъл Хекторизлиза Майкъл Хектор  58'
Максим Льо Маршанвлиза Максим Льо Маршан
48' Тайрън Мингс  Тайрън Мингсгол
Денис Одойжълт картон Денис Одой  47'
Джо Брайънжълт картон Джо Брайън  45'
Кени Тетеизлиза Кени Тете  39'
Абубакар Камаравлиза Абубакар Камара
Том Киърнижълт картон Том Киърни  23'
15' Конър Хурихейн  Конър Хурихейнгол
Боби Рийджълт картон Боби Рийд  11' Мат Таргет  Мат Таргетжълт картон
4' Джак Грийлиш  Джак Грийлишгол