Филип Кръстев донесе първата победа на Славия (видео+снимки)

Отборът на Славия постигна първа победа за сезона. “Белите” се наложиха с 1:0 над Царско село в последния мач от седмия кръг на efbet Лига. Единственото попадение за тима от Овча Купел бе дело на национала Филип Кръстев. 18-годишният талант се разписа в средата на втората част с глава. Гостите от Южна София могат да съжаляват, че допуснаха поражение, тъй като на два пъти гредите помогнаха на съперника.

85 Славия - Царско село
След равностойно начало на мача първата сериозна опасност пред една от двете врати дойде в 27-ата минута. Тогава при центриране от ъглов удар пред Антонис Стегриакис Мартин Кавдански стреля с глава, но топката се удари в гредата на "белите".
В последната минута на първата част гостите удариха още една греда. Борис Галчев стреля от пряк свободен удар, но топката кацна на горната греда.
В началото на втората част удар и на играч на белите "облиза" гредата. Атанас Кабов бе на стрелкова позиция, но Джони Пласид докосна кълбото при удара и топката пипна стълба.
В 72-ата минута домакините отбелязаха попадение. Емил Стоев центрира отлично към наказателното поле, където Филип Кръстев засече отлчни топката с глава и я прати в мрежата за 1:0.
До края на мача гостите се активизираха в търсене на изравняване, но на два пъти Стергиакис бе на мястото си, за да отрази удари на съперникови футболисти.
Така Славия си пое глътка въздух след трудния старт на шампионата. Това бе първи успех на "белите" от първенството и след пет поредни загуби. С победата си днес тимът от Овча Купел вече има актив от четири точки, но излизането от опасната зона все още не е факт и е на още толкова актив - Монтана е с осем.
Царско село пък регистрира второ поредно поражение и четвърти мач без успех. Играчите на Любо Пенев са девет точки на осмо място.