Трета лига

Локо (Дряново) надви Вихър (Славяново), гостите бесни на съдията

27 септември 2020 | 21:52 - Обновена
Локомотив победи с 2:0 Вихър (Славяново) в Дряново. Двубоят е от осмия кръг на Северозападна Трета лига. Освен със здрава битка на терена, срещата бе съпътствана и със сериозно недоволство от съдийските решения. През първото полувреме опасните ситуации бяха пред вратата на домакините. Те също имаха шанс за гол, но вратарят на гостите спаси опасен удар от фаул на Явор Генчев. Веднага след почивката Георги Колев откри резултата с шут по диагонала. Няколко минути по-късно Йоан Петков се измъкна сам срещу дряновския страж, но реферът вдигна засада и напрежението започна да се покачва.

В 70-ата минута Момчил Савов получи топката очи в очи с вратаря на Вихър, гостите бурно протестираха за засада, съдийски сигнал не последва и нападателят вкара втория гол в мача. След него славяновския тим тръгна в атака. Таранът му Иван Иванов вкара гол в 75-ата минута, но съдията не го зачете. Кулминацията настъпи в 83-ата минута, когато след центриране на Милен Тодоров, бранителят на Локомотив – Денчо Шипкалиев докосна топката с ръка в наказателното поле, но арбитърът отново остана безмълвен. В оставащото време Станислав Иванов уцели гредата на дряновската врата, а при друг негов удар защитник изби топката от голлинията.