Левски препъна Ботев II (Враца)

Дубълът на Ботев (Враца) сдаде лидерската позиция в Северозападната Трета лига след 1:1 като гост на едноименния тим на град Левски в мач от осмия кръг на първенството. Врачани започнаха по-активно, владееха повече топката и използваха всяка възможност да превземат вратата на съперника. Домакините пък заложиха на по-затворена игра и се справяха умело с набезите на съперника. Не успяха само веднъж, в 32-ата минута, когато след центриране от фаул Мирослав Маринов с глава насочи топката в мрежата им. След почивката играта се изравни. Гостите имаха няколко възможности да вкарат втори гол, но Виктор Василев, Ремзи Неджип и влезлият като резерва Кирил Кръстев ги пропиляха. Пред вратата им обаче също имаше опасни моменти. В 55-ата минута Кристиан Валентинов Иванов шутира от 30 метра и топката се отби в гредата. Десетина минути преди края резервата Джанко Танев надскочи всички и реализира с глава за окончателното 1:1.

Стартови състави:

Левски: 1. Васил Тодоров, 21. Цветослав Игнатов, 20. Цветомир Димитров, 18. Кристиян Бориславов Иванов, 4. Кристиан Валентинов Иванов, 70. Теодор Михайлов, 6. Иван Филипов, 7. Благовест Ленков, 10.Евгени Систов (капитан), 22. Траян Димитров, 25. Младен Младенов.