Италия

Роналдо спаси Ювентус срещу Рома (видео)

27 септември 2020 | 23:42 - Обновена
Отборите на Рома и Ювентус завършиха наравно 2:2 на “Олимпико” в дербито от втория кръг на Серия “А”. Жордан Верету (31, 45+1') на два пъти даваше аванс на римляните, но "Старата госпожа" успяваше да изравни чрез Кристиано Роналдо (44', 69'). И на двамата първите голове бяха реализирани от дузпа. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като в 62-ата минута беше изгонен Адриен Рабио.

Пауло Фонсека бе направил три промени в своя състав. Мараш Кумбула дебютира за тима, а в халфовата линия причината за служебната загуба от Верона - Амаду Диавара, бе отстъпил мястото си на Давиде Сантон, докато Хенрих Мхитарян зае типичната си позиция на крилото, тъй като Един Джеко се завърна като титуляр и водеше атаката. Схемата на игра на Ювентус претърпя промяна и този път тя бе 4-4-2. Въпреки това, имаше само едно ново име в състава и това бе Алваро Мората, който се присъедини към отбора преди дни. Той игра в нападение заедно със суперзвездата Роналдо.
В 12-ата минута Мхитарян финтира Леонардо Бонучи и излезе сам срещу Войчех Шчесни, който обаче спаси удара му. В следващите минути Ювентус владееше топката, а неговият съперник разчиташе на контраатаки. В 31-ата минута съдията посочи бялата точка за игра с високо вдигната ръка на Рабио при удар на Верету. Именно французинът се зае с изпълнението на дузпата и неговият шут се оказа прекалено силен за Шчесни, който успя само да докосне топката преди тя да се оплете в мрежата му. Веднага след това Ювентус създаде първото си опасно редовно положение, след като Роналдо центрира, а Джанлука Манчини и Аарън Рамзи скочиха за топката до вратата, като в крайна сметка Рамзи не успя да нанесе добър удар.
В 44-ата минута "бианконерите" също получиха дузпа, и то отново за явна игра с ръка, след като Лоренцо Пелегрини по този начин спря дрибъла на Роналдо. Така португалецът реализира наказателния удар, с което изравни резултата, но не задълго. Само две минути по-късно домакините организираха скоростна контраатака, при която имаха числено превъзходство. Мхитарян намери откъсналия се Верету, който прати топката покрай Шчесни за втория си гол в мача.

В 51-ата минута Педро Родригес пробва техничен удар от фаул, който беше избит от Шчесни. В 56-ата Джеко пропусна отличен шанс да увеличи преднината на Рома, след като получи топката на много добра позиция, но необезпокояван нацели страничната греда. В 62-ата минута положението за Юве се стъжни още повече, след като Рабио получи втори жълт картон за влизане в краката на Мхитарян и така той беше изгонен от игра, с което халфът ще пропусне и дербито с Наполи.
В 69-ата обаче Роналдо за втори път в мача изравни за своя тим. Тогава той се извиси над Бруно Перес и засече центриране на Данило. Португалецът вече има точно 450 гола в петте водещи първенства. До края на мача "джалоросите" така и не намериха начин да стигнат до победен гол, а техният опонент удържа равенството.
Така Рома спечели първата си точка през сезона след служебната загуба от Верона, докато Ювентус е с 4 пункта, след като победи Сампдория с 3:0 в първия кръг.

РОМА - ЮВЕНТУС 2:2

1:0 Верету (31' - дузпа)
1:1 Роналдо (44' - дузпа)
2:1 Верету (45+1')
2:2 Роналдо (69')

Рома: Миранте, Манчини, Ибанес, Кумбула, Сантон, Верету, Пелегрини, Спинацола, Мхитарян, Педро, Джеко

Ювентус: Шчесни, Данило, Бонучи, Киелини, Кулушевски, Маккени, Рабио, Куадрадо, Рамзи, Мората, Роналдо
Родриго Бентанкур30 Родриго Бентанкур
86' Джанлука Фработа  Джанлука Фработажълт картон
85' Деян Кулушевски  Деян Кулушевскиизлиза
Джанлука Фработа  Джанлука Фработавлиза
Лоренцо Пелегриниизлиза Лоренцо Пелегрини  71'
Амаду Диаваравлиза Амаду Диавара
69' Кристиано Роналдо  Кристиано Роналдогол
Давиде Сантонизлиза Давиде Сантон  68' Аарън Рамзи  Аарън Рамзиизлиза
Бруно Пересвлиза Бруно Перес  Родриго Бентанкур  Родриго Бентанкурвлиза
62' Адриен Рабио  Адриен Рабиочервен картон
58' Алваро Мората  Алваро Моратаизлиза
Дъглас Коста  Дъглас Коставлиза
Уестън Маккени  Уестън Маккениизлиза
Артур  Артурвлиза
Лоренцо Пелегринижълт картон Лоренцо Пелегрини  54'
Жордан Веретугол Жордан Верету  45'
43' Кристиано Роналдо  Кристиано Роналдодузпа
Мараш Кумбулажълт картон Мараш Кумбула  36'
Жордан Веретудузпа Жордан Верету  31'
30' Адриен Рабио  Адриен Рабиожълт картон