Базел с първа шампионатна загуба преди мача с ЦСКА-София

Съперникът на ЦСКА-София в плейофа за групите на Лига Европа - Базел, загуби при гостуването на Сервет с 0:1 в мач от втория кръг на швейцарското първенство.

Отборът на Чириако Сфорца отново показа слабости и допусна първо поражение за сезона след равенството 2:2 с Вадуц в първия кръг.

Базел стигна до попадение в 22-а минута, когато Валентин Щокер прати топката в мрежата, но голът бе отменен след намесата на ВАР за фаул в нападение.

В 30-а минута Базел остана с човек по-малко след директен червен картон на Яспер ван дер Верф, който фаулира откъсващ се нападател на съперника.

Домакините стигнаха до трите точки в 77-а минута, когато Алекс Шалк отбеляза единствения гол от дузпа.

Базел посреща ЦСКА-София в четвъртък в решителен плейоф за влизане в групите на Лига Европа.