ЦСКА

Куриозен мач! ЦСКА-София вкара всички попадения, но триумфът е за Локо Пд (видео+галерия)

27 септември 2020 | 22:53 - Обновена
ЦСКА-София инкариса първа загуба за сезона в efbet Лига след поражение с 1:2 от Локомотив (Пловдив) на "Лаута". Смърфовете взеха аванс от два чисти гола преди почивката, след като защитникът Юрген Матей на два пъти прати топката в собствената си врата. Второто попадение обаче бе записано на Момчил Цветанов, тъй като именно при негов изстрел централният бранител отклони с глава в мрежата на Бусато.

Гостите намалиха на 1:2 чрез Тиаго в 69-ата минута, но в този мач създадоха прекалено малко положения и в крайна сметка триумфът бе за момчетата на Бруно Акрапович.

Наставникът на гостите Стамен Белчев заложи сред титулярите на Тиаго за сметка на Жеферсон. Сред 11-те не започна Георги Йомов, тъй като по крилата стартираха Греъм Кери и Кейта.

Двата тима изиграха здрав двубой, но положенията пред двете врати бяха истинска рядкост и в крайна сметка спечели тимът, който бе значително по-добър в защита.

Първият изстрел стана факт в 9-ата минута, когато Умарбаев шутира от фаул над вратата. Червените отговориха с бомбен удар на Соу в 13-ата минута, но и той не намери целта.

В 28-ата минута топката се отклони в ръката на Матей след центриране на Цветанов отляво и домакините поискаха дузпа, но реферът Николай Йорданов прецени, че отиграването на защитника е неволно и не последва сигнал. Гостите незабавно организираха атака, която завърши с шут на Кейта в ръцете на Луков.

Така се стигна до 32-ата минута, в която Санкаре стъпи върху коляното на Умарбаев. Салинас центрира от отсъдения фаул и Матей прониза с глава собствената си врата в опит да изчисти.

Червените опитаха да отговорят мигновено, но шут на Соу попадна в ръцете на Луков.

В 38-ата минута Локо удари за втори път. Цветанов пресече подаване на Антов към Гълъбов, напредна през центъра и стреля от 20 метра. Изстрелът се отклони от главата на Матей и влетя за втори път в мрежата на ЦСКА-София.

До края на полувремето футболистите на Стамен Белчев опитаха да натиснат своя опонент, но смърфовете демонстрираха организирана игра в отбрана и не допуснаха нито една голова ситуация пред Луков.

Шест минути след почивката Цветанов, Илиев и Карагарен комбинираха отлично в половината на противника, след което последният се озова на стрелкова позиция, но шутът му от границата на наказателното поле излезе над напречната греда.

Някъде тук Локо отстъпи инициативата, ЦСКА-София се пренесе в половината на домакините, но така и не успяваше да създаде нещо по-интересно пред Луков.

В 59-ата минута Кери шутира от фаул, отсъден на дъгата за нарушение на Масоеро срещу Соу, но над вратата.

Десет минути по-късно червените върнаха едно попадение, което дойде и с известна доза късмет. Те получиха фаул отляво до тъчлинията. Тиаго центрира остро, а топката влетя директно в мрежата на смърфовете за 2:1.

В 72-ата минута гостите имаха нов шанс за гол, когато Матей стреля с десния крак след центриране от корнер. Луков изби, а след това Умарбаев изчисти пред краката на Соу. Именно това бе и единствената чиста ситуация, която се откри пред ЦСКА-София.

До края на двубоя Стамен Белчев вкара в предни позиции Йомов, Белтраме, Енрике и Ахмедов, а отборът започна все по-често да залага на центрирания от всички точки на терена. Те обаче не дадоха резултат, тъй като отбраната на пловдивчани се справи с тях.

В заключителните секунди на срещата Локо дори можеше да вкара трето попадение след контраатака, но Илич не успя да преодолее Бусато, който изби в корнер.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 2:1

1:0
Юрген Матей 32 авт.
2:0 Момчил Цветанов 38
2:1 Тиаго 69

ЛОКО ПД: 71. Луков, 20. Петрович, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 15. Илич, 10. Умарбаев, 9. Карагарен, 7. Цветанов, 16. Салинас, 14. Илиев, 19. Минчев

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 28. Гълъбов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 21. Юга, 8. Кери, 13. Санкаре, 20. Тиаго, 14. Кейта, 22. Соу
Николай Николаеввлиза Николай Николаев
85' Тиаго Родригес  Тиаго Родригесизлиза
Стефано Белтраме  Стефано Белтрамевлиза
Георги Минчевизлиза Георги Минчев  74' Ахмед Ахмедов  Ахмед Ахмедовжълт картон
Анте Аралицавлиза Анте Аралица
69' Тиаго Родригес  Тиаго Родригесгол
67' Пламен Гълъбов  Пламен Гълъбовжълт картон
66' Жул Кейта  Жул Кейтаизлиза
Георги Йомов  Георги Йомоввлиза
Юнус Санкаре  Юнус Санкареизлиза
Ахмед Ахмедов  Ахмед Ахмедоввлиза
64' Тиаго Родригес  Тиаго Родригесжълт картон
60' Амос Юга  Амос Югаизлиза
Жеферсон  Жеферсонвлиза
Греъм Кери  Греъм Кериизлиза
Енрике Рафаел  Енрике Рафаелвлиза
Милош Петровичжълт картон Милош Петрович  44'
Момчил Цветановгол Момчил Цветанов  38'
36' Жул Кейта  Жул Кейтажълт картон
Георги Минчевжълт картон Георги Минчев  35'
Юрген Матейавтогол Юрген Матей  32'
7' Брадли Мазику  Брадли Мазикужълт картон