Спорна дузпа и дебютен гол донесоха победа за Милан, който даде нова жертва в атака (видео)

Отборът на Милан победи с 2:0 при гостуването си на Кротоне от втория кръг на Серия “А”. Попаденията отбелязаха Франк Кесие (45+2') от дузпа и Браим Диас (50'). "Росонерите" продължават да нямат загуба срещу новак в Калчото в последните си 14 мача (8 победи и 6 равенства), като за първи път от 2002/03 те спечелиха първите си два шампионатни двубоя за сезона без да допуснат гол. В началото на седмицата те надвиха Болоня с 2:0, а Кротоне записа втора поредна загуба след тази с 1:4 от Дженоа.

В отсъствието на Златан Ибрахимович нападанието на гостите водеше Анте Ребич, който впоследствие се контузи тежко. За първи път титуляри бяха новите попълнения Сандро Тонали и Диас, заменили Исмаел Бенасер и Саму Кастийехо, които влязоха на техните места от пейката. Алексис Салемакерс пък бе изместен на дясното крило, като други промени в състава на Стефано Пиоли нямаше. Техният противник игра в 3-5-2, като двамата нападатели бяха Сими и Денис Драгуш.

Мачът започна с минута мълчание в памет на рефера Даниеле Де Сантис и неговата половинка Елеонора Манта. В деветата минута Хакан Чалханоглу шутира, топката се насочваше в долния десен ъгъл на вратата, но Алекс Кордас я изби в корнер. В 14-ата Диас стреля в същия ъгъл отново от границата на наказателното поле, но стражът и този път се намеси. Малко след това той улови нов шут на Чалханоглу. В 20-ата минута напречната греда не позволи на Симон Кяер да се разпише след удар с глава при центриране от корнер. В 45-ата минута Ребич получи добър прехвърлящ пас и навлезе в наказателното поле, където беше фаулиран от Лука Мароне. Останаха сериозни съмнения дали нападателят е овладял топката с ръка, но съдията потвърди първоначалното си решение да отсъди дузпа. Кесие пък беше безпогрешен от бялата точка.
В 50-ата минута Лука Чигарини не изчисти добре топката и тя попадна право в Диас, който отблизо вкара първия си гол с фланелката на Милан. В 56-ата Ребич падна лошо при атака на гостите и трябваше веднага да напусне терена, тъй като се оказа, че си е извадил лакътя. Последва дълго затишие в играта на двата отбора. В 87-ата минута завърналият се в игра Рафаел Леао принуди Кордас да се намеси, а добавката на друга резерва - Раде Крунич, беше избита от стража в напречната греда. В добавеното време заменилият Ребич Лоренцо Коломбо се доближи до съперниковата врата, но шутът му се оказа прекалено неточен.

КРОТОНЕ - МИЛАН 0:2

0:1 Кесие (45+2' - дузпа)
0:2 Диас (50')