Италия

Спорна дузпа и дебютен гол донесоха победа за Милан, който даде нова жертва в атака (видео)

27 септември 2020 | 20:56 - Обновена
Отборът на Милан победи с 2:0 при гостуването си на Кротоне от втория кръг на Серия “А”. Попаденията отбелязаха Франк Кесие (45+2') от дузпа и Браим Диас (50'). "Росонерите" продължават да нямат загуба срещу новак в Калчото в последните си 14 мача (8 победи и 6 равенства), като за първи път от 2002/03 те спечелиха първите си два шампионатни двубоя за сезона без да допуснат гол. В началото на седмицата те надвиха Болоня с 2:0, а Кротоне записа втора поредна загуба след тази с 1:4 от Дженоа.

В отсъствието на Златан Ибрахимович нападанието на гостите водеше Анте Ребич, който впоследствие се контузи тежко. За първи път титуляри бяха новите попълнения Сандро Тонали и Диас, заменили Исмаел Бенасер и Саму Кастийехо, които влязоха на техните места от пейката. Алексис Салемакерс пък бе изместен на дясното крило, като други промени в състава на Стефано Пиоли нямаше. Техният противник игра в 3-5-2, като двамата нападатели бяха Сими и Денис Драгуш.
Мачът започна с минута мълчание в памет на рефера Даниеле Де Сантис и неговата половинка Елеонора Манта. В деветата минута Хакан Чалханоглу шутира, топката се насочваше в долния десен ъгъл на вратата, но Алекс Кордас я изби в корнер. В 14-ата Диас стреля в същия ъгъл отново от границата на наказателното поле, но стражът и този път се намеси. Малко след това той улови нов шут на Чалханоглу. В 20-ата минута напречната греда не позволи на Симон Кяер да се разпише след удар с глава при центриране от корнер. В 45-ата минута Ребич получи добър прехвърлящ пас и навлезе в наказателното поле, където беше фаулиран от Лука Мароне. Останаха сериозни съмнения дали нападателят е овладял топката с ръка, но съдията потвърди първоначалното си решение да отсъди дузпа. Кесие пък беше безпогрешен от бялата точка.
В 50-ата минута Лука Чигарини не изчисти добре топката и тя попадна право в Диас, който отблизо вкара първия си гол с фланелката на Милан. В 56-ата Ребич падна лошо при атака на гостите и трябваше веднага да напусне терена, тъй като се оказа, че си е извадил лакътя. Последва дълго затишие в играта на двата отбора. В 87-ата минута завърналият се в игра Рафаел Леао принуди Кордас да се намеси, а добавката на друга резерва - Раде Крунич, беше избита от стража в напречната греда. В добавеното време заменилият Ребич Лоренцо Коломбо се доближи до съперниковата врата, но шутът му се оказа прекалено неточен.

КРОТОНЕ - МИЛАН 0:2

0:1 Кесие (45+2' - дузпа)
0:2 Диас (50')

Кротоне: Кордас, Магалан, Мароне, Големич, Перейра, Месиас, Чигарини, Дзанелато, Молина, Сими, Драгуш

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Кяер, Габия, Ернандес, Тонали, Кесие, Салемакерс, Чалханоглу, Диас, Ребич
Раде Крунич33 Раде Крунич
90' Рафаел Леао  Рафаел Леаожълт картон
Салваторе Молинаизлиза Салваторе Молина  83' Браим Диас  Браим Диасизлиза
Андреа Рисполивлиза Андреа Рисполи  Рафаел Леао  Рафаел Леаовлиза
Хакан Чалханоглу  Хакан Чалханоглуизлиза
Раде Крунич  Раде Круничвлиза
78' Тео Ернандес  Тео Ернандесжълт картон
Denis Dragusизлиза Denis Dragus  72'
Milos Vulicвлиза Milos Vulic
Педро Перейраизлиза Педро Перейра
Аркадиуш Рецавлиза Аркадиуш Реца
63' Матео Габия  Матео Габияжълт картон
Сандро Тонали  Сандро Тоналиизлиза
Исмаел Бенасер  Исмаел Бенасервлиза
Алексис Салемакерс  Алексис Салемакерсизлиза
Саму Кастийехо  Саму Кастийеховлиза
57' Анте Ребич  Анте Ребичизлиза
Лоренцо Коломбо  Лоренцо Коломбовлиза
50' Браим Диас  Браим Диасгол