Пламен Димов вкара на лидера в Казахстан (видео)

Българският защитник на Окжетпес Пламен Димов се разписа при драматичното равенство 3:3 срещу водача в първенството на Казахстан Кайрат. Димов откри резултата с глава след центриране от корнер, а в края на двубоя получи и жълт картон.

Другите две попадения за Окжетпес заби естонецът Артьом Дмитриев. За Кайрат точни бяха Небойша Косович, Абат Аймбетов и бразилският ветеран Вагнер Лав, кото донесе точката на гостите в 73-ата минута.
Мартин Тошев игра едно полувреме за Жетису, а отборът му претърпя тежко поражение с 0:3 от Астана. Българският нападател влезе на почивката при 0:1. Головете за Астана реализираха Жарко Томашевич (2) и Абзал Бейсебеков.

В класирането води Кайрат с 25 точки, пред Астана с 21. Жетису е 5-и с 16 точки, следван от Кайсар на Стойчо Младенов с 14. Окжетпес е на 12-а позиция с 6 точки.