Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Атлетик взе баското дерби с късен гол (видео)

Отборът на Атлетик Билбао спечели баското дерби като гост на Ейбар с 2:1 в мач от третия кръг на Ла Лига.

В герой за “лъвовете” се превърна опорният халф Унай Лопес, който вкара и двата гола за своя тим. В 40-ата минута той получи топката от Иняки Уилямс на границата на наказателното поле, стреля по земя, топката се удари в страничната греда и влезе във вратата. В 48-ата Кике изравни за домакините, засичайки с глава центриране от корнер. В 71-ата Уилямс се разписа, но попадаението му беше отменено чрез ВАР, тъй като се оказа, че асистиралият му Асиер Виялибре е бил в положение на засада.
Билбао все пак стигна до победен гол в 87-ата минута, когато Лопес отново вкара, и то по същия начин, но от близка дистанция. Тогава Андер Капа го намери на добра позиция, а след удара по земя на халфа топката срещна гредата преди да се оплете в мрежата. В осмата минута на добавеното време ВАР отново се намеси, но играчът на домакините Папакули Диоп се размина с червен картон и му беше показан само жълт.
Това е 11-и пореден мач за Атлетик срещу този съперник без да допусне поражение. Също така днес тимът записа първата си победа за сезона и с мач по-малко от останалите се намира на 13-ото място с 3 пункта. Ейбар е с две позиции по-надолу и само с една точка в актива си.