Ансу Фати накара всички да забравят за Суарес на старта на ерата на Куман (видео)

Барселона сред промените започна отлично с изразителен успех с 4:0 над Виляреал в домакински двубой от Ла Лига. Мачът беше от третия кръг, но е първи за състава от “Камп Ноу”, защото той почиваше до по-късно. 17-годишният юноша на клуба Ансу Фати накара всички поне за малко да забравят Луис Суарес, след като наниза две попадения до 19-ата минута, а след това спечели и дузпата за третото, реализирано от Лионел Меси в 35-ата минута. В края на първото полувреме Пау Торес от състава на Виляреал си вкара автогол.

Тази среща постави началото на ерата на Роналд Куман като наставник в клуба. След като се освободи от Суарес, Артуро Видал и Иван Ракитич, нидерландецът промени и схемата на игра на 4-2-3-1. Лео Меси действаше като централен нападател с Филипе Коутиньо зад гърба му. Бързоногите Фати и Антоан Гризман застанаха на крилата. Нето беше на вратата, защото титулярът Марк-Андре тер Стеген не е възстановен от контузията си.

Солидната победа на Барса дойде и благодарение на крайно вялото представяне на гостуващия състав.
Амбициозният треньор на Виляреал Унай Емери изправи срещу каталунците нападение в лицето на бившия играч на “лос кулес” Пако Алкасер и Жерард Морено, но то не се отличи с нищо.
Първата възможност се откри пред домакините в 4-ата минута, когато Ансу Фати овладя топката и имаше няколко свои съотборници в близост, но сгреши в дрибъла и загуби топката.
В 15-ата обаче 17-годишният национал на Испания се реваншира с прецизно изпълнение под гредата, което беше неспасяемо за Серхио Асенсио - 1:0. Подаването дойде от Жорди Алба след типично за него включване по лявото крило.
В 19-ата минута каталунците "разсекоха" съперника с два паса, за да може Фати да се озове сам срещу вратаря и да го преодолее отново - 2:0. Този път головият пас беше дело на Коутиньо.
Малко след това Лео Меси и Алба стреляха опасно, но Асенхо отрази.

"Блаугранас" продължиха да играят с лекота и в 35-ата минута Лионел Меси увеличи аванса на 3:0 от наказателен удар. Той беше отсъден за нарушение на Марио Гаспар срещу Фати.

В 40-ата Коутиньо засече от въздуха, но ударът отиде право у Асенхо, който изби.
След почивката темпото рязко спадна, тъй като играчите на Роналд Куман вече бяха решили всичко. Нямаше обаче и особено желание за доказване от страна на тези на Виляреал. Все пак те създадоха няколко положения.
В 66-ата Меси напомни за себе си с кинжален шут под гердата, който обаче беше спасен.

Междувременно край стадиона имаше заря, която идваше от празненствата в града по случай ежегодния фестивал La Merce.

До края на двубоя остана време за дебютни минути с екипа на Барса на Педри, Пянич и Франсиско Тринкао.

В 86-ата Меси пак реши да се позабавлява със съперника, минавайки покрай няколко футболисти в жълто и стреляйки опасно. Но и този път стражът на Виляреал спаси.

Чак в 89-ата минута гостите нанесоха първия си точен шут във вратата на Нето. Отправи го бившият играч на клуба Такефуса Кубо, който в момента е собственост на Реал Мадрид.

В следващия си двубой Барселона гостува на Селта, като мачът е от междинния кръг и е в четвъртък вечер. Ден по-рано Виляреал приема Алавес.