Втора лига

Литекс разпиля безобразен Миньор (Пк) - (видео)

27 септември 2020 | 18:20 - Обновена
Литекс разпиля гостуващия Миньор (Перник) с 5:1 в среща от 8-ия кръг на Втора лига. Ловчанлии бяха пълни господари на терена и закономерно спечелиха важни три точки. Перничани пък не показаха агресия в предни позиции и допуснаха доста грешки в отбрана, които бяха наказани от домакините с голяма ефективност. Стефан Неделчев (20) изведе домакините напред, а Християн Петров удвои (45+1). Добромир Бонев (62) направи резултата класически, а резервата Борис Тютюков (70) уби тотално интригата в двубоя. Реджеб Халип (72) отбеляза почетно попадение за "чуковете". Добромир Бонев (74) пък вкара втория си гол в мача. Успехът изкачи Литекс до 6-ото място във временното класиране. Миньор пък заема 9-а позиция с три точки по-малко от "чуковете".

Срещата започна с домакински натиск, който обаче не доведе до успех за ловчанлии в предни позиции. Постепенно гостите от Перник изравниха играта. Първата по-опасна ситуация пред една от двете врати беше на сметката на Литекс. Добромир Бонев беше намерен в наказателното поле, но ударът му бе неточен.

В 20-ата минута Литекс поведе в резултата след елементарна грешка в защитата на гостите. Веселин Васев върна слабо топката към Леонтиев, а пасът беше пресечен от футболист на домакините. Последва центриране по земя в наказателното поле, където Стефан Неделчев засече с левия си крак и отбеляза за 1:0. В 22-ата минута Леонтиев отрази удар на Неделчев от границата на наказателното поле. Миньор отговори с много опасен шут на Томислав Павлов в 29-ата минута. Шутът му премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Рано-рано Юри Васев прибегна до принудителна смяна в своя състав. В 37-ата минута Георги Нетов се появи в игра на мястото на контузения Веселин Васев. В добавеното време на първата част Литекс успя да удвои преднината си. Прекрасно центриране на Галин Минков беше засечено с глава от Християн Петров. Той с плонж засече, без да остави шанс на Леонтиев за намеса.
В 48-ата минута Леонтиев трябваше да се намесва при удар на Стефан Неделчев. Стражът предотврати трети гол във вратата на Миньор. В 62-ата минута Литекс сякаш уби интригата в двубоя с трето попадение във вратата на Миньор. Домакините издебнаха перничани на контраатака, при която Добромир Бонев излезе очи в очи с вратаря Леонтиев. Той запази самообладание и пусна топката покрай стража за 3:0.Малко по-късно шут на Неделчев мина встрани от вратата на "чуковете". В 70-ата минута влезлият от резервната скамейка Борис Тютюков отбеляза четвърти гол за Литекс, след като насочи топката в мрежата след спасяване на Леонтиев. Само две минути по-късно Миньор отбеляза почетно попадение чрез друга резерва - Реджеб Халил. Той пък насочи блестящо топката под горната греда. Все пак домакините отново върнаха четирите си гола преднина с второто попадение на сметката на  Добромир Бонев. Нападателят на ловчанлии засече блестящо подаване по земя към втора греда и не сбърка от няколко метра разстояние до голлинията.
Така Литекс се поздрави с ценни три точки в борбата за челните позиции, а Миньор записа четвърти пореден мач без успех.

Стартови състави:

ЛИТЕКС: Станислав Нисторов, Петър Петров, Християн Петров, Галин Минков, Пламен Николов, Олег Димитров, Йоан Бауренски, Иван Иванов, Радослав Живков, Добромир Бонев, Стефан Неделчев;

22
3 Пирин (Благоевград) Пирин (Благоевград)
18
7 Септември (Симитли) Септември (Симитли)
12
10 Миньор (Перник) Миньор (Перник)