Случи се! Байерн най-накрая си намери майстора (видео)

Близо 10 месеца по-късно и след 32 двубоя без поражение във всички турнири господарят на Европа Байерн (Мюнхен) най-накрая преклони глава. В среща от втория кръг на Бундеслигата баварците загубиха тежко с 1:4 при визитата си на Хофенхайм. Треньорът Ханзи Флик даде почивка на Роберт Левандовски и това веднага си пролича на нападателната мощ на тима, който стигна само до един гол, реализиран от Йошуа Кимих в 36-ата минута при 0:2. Неубедително се представи тимът и в защита, от което се възползваха Ермин Бичакчич (16’), Мунас Дабур (24’) и Андрей Крамарич (77’,90’-дузпа). Двата отбора удариха и по една греда.

За последно мюнхенци бяха надвити на 7 декември от Борусия (Мьонхенгладбах) (1:2) за първенство, след което регистрираха 31 победи и 1 равенство, с които завоюваха четири трофея.

В основата на успеха на Хофе стои човек на Байерн - Себастиан Хьонес, който е племенник на Ули Хьонес. До лятото той водеше дубъла на мюнхенци и дори спечели шампионската титла на Трета лига, след което прие офертата на отбора от Зинсхайм.

Голямата новина в стартовите 11 на шампионите беше, че Левандовски беше записан сред резервите. Вместо него на върха на атаката стартира младият нидерландец Джошуа Зиркзее. Шанс получи и Корентен Толисо, който в средата на терена замени Леон Горетцка. Кингсли Коман също беше на пейката и после влезе в игра.
Домакините разчитаха за голове на Андрей Крамарич, който до днес в два мача вече имаше 5 попадения този сезон.
Байерн натисна още в началото, но не успя да постави домакините под напрежение. Играчите в сини екипи се справяха добре с опитите за атаки, като в същото време залагаха на висока преса.
В 16-ата Хофе дори поведе в резултата, когато след корнер централният бранител Ермин Бичакчич засече с глава, а Алфонсо Дейвис направи неуспешен опит да спре отиващата в мрежата топка - 1:0.

Футболистите на Ханзи Флик не се съвзеха бързо и в 24-ата минута допуснаха второ попадение. Бенжамен Павар неволно насочи кълбото към Мунас Дабур, който излезе сам срещу Мануел Нойер и технично го прехвърли за 2:0.

Шокът в редиците на баварците беше толкова голям, че в последвалите няколко минути домакините пропуснаха още две чисти положения чрез Кристоф Баумгартнер и Крамарич.

Едва в 35-ата минута Байерн стигна до опасност пред вратата на Оливер Бауман, но ударът на Льорой Сане с глава излезе в аут.

Минута по-късно обаче Кимих отново показа колко е опасен при далечните шутово, пращайки кълбото неспясяемо зад гърба на стража на Хофе.
Двубоят продължи да бъде двуостър с постоянни атаки пред двете врати. В добавеното време на първата част Нойер имаше шанс след удар на Крамарич, който се отби в напречната греда.
Второто полувреме също започна лошо за Байерн с две грешки в отбрана, от които обаче играчите от Зинсхайм не се възползваха. При втория случай - в 51-вата минута - Крамарич пропусна сам срещу Нойер.
В 57-ата в игра се появи Лева, заменяйки неубедителния Зиркзее. Секунди преди това обаче юношата също удари греда.

Мюнхенци натиснаха противника и в 62-ата Сане се размина с изравнителния гол. И все пак футболистите на Себастиан Хьонес не се прибраха сляпо в защита и продължаваха да държат гостите под напрежение.

В 74-ата Нойер спаси сигурен гол след удар на Роберт Сков, оставяйки тима си в срещата.
Три минути по-късно обаче капитанът нямаше какво да стори, след като Крамарич насочи топката в долния му десен ъгъл за 3:1.

Не последва нищо стойностно от футболистите в червено и в края те даже допуснаха още един гол, вкаран от Крамарич от дузпа.

В сряда Байерн посреща Борусия (Дортмунд) в дуел за Суперкупата на Германия, след което през уикенда приема Херта (Берлин).
Хофенхайм пък е лидер с два успеха от два кръга, а в следващия си мач гостува на Айнтрахт (Франкфурт).