Германия

Случи се! Байерн най-накрая си намери майстора (видео)

27 септември 2020 | 18:25 - Обновена
Близо 10 месеца по-късно и след 32 двубоя без поражение във всички турнири господарят на Европа Байерн (Мюнхен) най-накрая преклони глава. В среща от втория кръг на Бундеслигата баварците загубиха тежко с 1:4 при визитата си на Хофенхайм. Треньорът Ханзи Флик даде почивка на Роберт Левандовски и това веднага си пролича на нападателната мощ на тима, който стигна само до един гол, реализиран от Йошуа Кимих в 36-ата минута при 0:2. Неубедително се представи тимът и в защита, от което се възползваха Ермин Бичакчич (16’), Мунас Дабур (24’) и Андрей Крамарич (77’,90’-дузпа). Двата отбора удариха и по една греда.

За последно мюнхенци бяха надвити на 7 декември от Борусия (Мьонхенгладбах) (1:2) за първенство, след което регистрираха 31 победи и 1 равенство, с които завоюваха четири трофея.

В основата на успеха на Хофе стои човек на Байерн - Себастиан Хьонес, който е племенник на Ули Хьонес. До лятото той водеше дубъла на мюнхенци и дори спечели шампионската титла на Трета лига, след което прие офертата на отбора от Зинсхайм.

Голямата новина в стартовите 11 на шампионите беше, че Левандовски беше записан сред резервите. Вместо него на върха на атаката стартира младият нидерландец Джошуа Зиркзее. Шанс получи и Корентен Толисо, който в средата на терена замени Леон Горетцка. Кингсли Коман също беше на пейката и после влезе в игра.

Домакините разчитаха за голове на Андрей Крамарич, който до днес в два мача вече имаше 5 попадения този сезон.

Байерн натисна още в началото, но не успя да постави домакините под напрежение. Играчите в сини екипи се справяха добре с опитите за атаки, като в същото време залагаха на висока преса.
В 16-ата Хофе дори поведе в резултата, когато след корнер централният бранител Ермин Бичакчич засече с глава, а Алфонсо Дейвис направи неуспешен опит да спре отиващата в мрежата топка - 1:0.

Футболистите на Ханзи Флик не се съвзеха бързо и в 24-ата минута допуснаха второ попадение. Бенжамен Павар неволно насочи кълбото към Мунас Дабур, който излезе сам срещу Мануел Нойер и технично го прехвърли за 2:0.

Шокът в редиците на баварците беше толкова голям, че в последвалите няколко минути домакините пропуснаха още две чисти положения чрез Кристоф Баумгартнер и Крамарич.

Едва в 35-ата минута Байерн стигна до опасност пред вратата на Оливер Бауман, но ударът на Льорой Сане с глава излезе в аут.

Минута по-късно обаче Кимих отново показа колко е опасен при далечните шутово, пращайки кълбото неспясяемо зад гърба на стража на Хофе.
Двубоят продължи да бъде двуостър с постоянни атаки пред двете врати. В добавеното време на първата част Нойер имаше шанс след удар на Крамарич, който се отби в напречната греда.
Второто полувреме също започна лошо за Байерн с две грешки в отбрана, от които обаче играчите от Зинсхайм не се възползваха. При втория случай - в 51-вата минута - Крамарич пропусна сам срещу Нойер.
В 57-ата в игра се появи Лева, заменяйки неубедителния Зиркзее. Секунди преди това обаче юношата също удари греда.

Мюнхенци натиснаха противника и в 62-ата Сане се размина с изравнителния гол. И все пак футболистите на Себастиан Хьонес не се прибраха сляпо в защита и продължаваха да държат гостите под напрежение.

В 74-ата Нойер спаси сигурен гол след удар на Роберт Сков, оставяйки тима си в срещата.
Три минути по-късно обаче капитанът нямаше какво да стори, след като Крамарич насочи топката в долния му десен ъгъл за 3:1.

Не последва нищо стойностно от футболистите в червено и в края те даже допуснаха още един гол, вкаран от Крамарич от дузпа.

В сряда Байерн посреща Борусия (Дортмунд) в дуел за Суперкупата на Германия, след което през уикенда приема Херта (Берлин).
Хофенхайм пък е лидер с два успеха от два кръга, а в следващия си мач гостува на Айнтрахт (Франкфурт).

Андрей Крамаричгол Андрей Крамарич  77'
73' Льорой Сане  Льорой Санеизлиза
Кингсли Коман  Кингсли Команвлиза
72' Корентен Толисо  Корентен Толисоизлиза
Jamal Musiala  Jamal Musialaвлиза
Кристоф Баумгартнеризлиза Кристоф Баумгартнер  59'
Мият Гачиновичвлиза Мият Гачинович
Денис Гайгеризлиза Денис Гайгер  58'
Иляс Бебувлиза Иляс Бебу
57' Джошуа Зиркзее  Джошуа Зиркзееизлиза
Роберт Левандовски  Роберт Левандовскивлиза
Бенжамен Павар  Бенжамен Паваризлиза
Леон Горетцка  Леон Горетцкавлиза
Андрей Крамаричжълт картон Андрей Крамарич  45'
Ермин Бичакчичизлиза Ермин Бичакчич  39'
Роберт Сковвлиза Роберт Сков
36' Йошуа Кимих  Йошуа Кимихгол